سلاح را زمین نمی گذاریم

جمعه 30 آبان 1399 - 7:51:32
سلاح را زمین نمی گذاریم

تهران- الکوثر: دبیرکل «عصائب اهل الحق» عراق تاکید کرد که تا زمانی که خطر عراق را تهدید می کند، مقاومت اسلامی سلاح را زمین نخواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شیخ «قیس الخزعلی» در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «العراقیه» عراق که پنجشنبه شب همزمان از این شبکه و شبکه «العهد» این کشور پخش شد، بر انحصار سلاح در دست نظام عراق تاکید کرد.

برپایه این گزارش، الخزعلی همچنین بر تداوم حمل سلاح از جانب مقاومت اسلامی عراق تا زمان رفع خطر از این کشور تاکید کرد.

وی تصریح کرد هدف از حمل سلاح از جانب نیروهای مقاومت برای هدف و علت معینی است و در صورت مرتفع شدن آن سلاح نیز کنار خواهد رفت.

الخزعلی با بیان این‌که وی موافق حمله راکتی به سفارت آمریکا نیست زیرا عنوان دیپلماتیک دارد و بسیاری از گروه‌ها نیز این امر را تایید نمی کنند، افزود که گروه‌های مقاومت بر مقابله با اشغاگری تاکید دارند و ما با حمله راکتی به مراکز دیپلماتیک موافق نیستیم.

وی بر لزوم انحصار سلاح در دست نظام عراق برای تضمین ثبات این کشور تاکید کرد و گفت که وقتی خطر برای عراق پایان یابد، گروه‌های مقاومت سلاح را کنار خواهند گذاشت.

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق سیاست آمریکا را در راستای تامین امنیت راهبردی رژیم صهیونیستی دانست و گفت که پیروزی بایدن پیامدهایی برای منطقه و عراق به همراه خواهد داشت.

الخزعلی گفت: رژیم های معینی در منطقه از ترامپ بهره می برند و به خاطر شکست خود اندوهگین هستند که در صدر آنها رژیم سعودی است.

وی با اشاره به اشغالگری آمریکا در عراق گفت: قانون اساسی عراق ایجاد هرگونه پایگاه نظامی بدون موافقت پارلمان را مجاز نمی داند. وجود نیروی نظامی همراه با سلاح در یک پایگاه یک حضور خارجی است که قانون اساسی و پارلمان آن را مردود می داند.

الخزعلی با اشاره به جنایت های آمریکا در بمباران نیروهای الحشد الشعبی و پلیس و مردم عراق تاکید کرد: بایستی قوانین عراق مشمول جنایت های نیروهای آمریکایی شود.

دبیرکل «عصائب اهل الحق» عراق همچنین خاطرنشان کرد که حریم هوایی عراق از جانب آمریکا و ترکیه نقض می شود. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


جمعه 30 آبان 1399 - 7:51:45