معرفی شبکه

شبکه جهانی الکوثربعنوان اولین شبکه تلویزیونی عرب زبان جمهوری اسلامی ایران در دهه فجر سال 1384 و همزمان با عیدغدیر افتتاح شد و پخش این شبکه از سال 1389 بیست و چهار ساعته گردید.

شبكه الكوثر شبکه ای عمومی با رویکرد معارفی است که با پخش برنامه های متنوع سیاسی خبری اجتماعی فیلم و سریال مستند و کودک و نوجوان توانسته است مورد اقبال سلیقه های مختلف در جهان عرب قرار گیرد.

تنوع برنامه سازی موجب گردیده شبکه الکوثر همواره در جشنواره های بین المللی از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی و جشنواره غدیر حائز رتبه برتر گردد.

تیم خبرنگاران شبکه در مناطق مختلف از جمله در تهران ، مشهد، قم، اهواز ، بغداد ، نجف اشرف ، کربلا ، قاهره ، بیروت ، دمشق ، غزه و صنعاء حضوری فعال داشته و گزارشات متنوع آن ها به صورت روزانه از شبکه پخش می گردد.

در جدیدترین نظرسنجی ها در لبنان و عراق ، شبکه الکوثر در میان شبکه های متعدد رتبه اول را در نشر فرهنگ اهل بیت و سبک زندگی دینی کسب کرده است.

حضور در ماهواره های هاتبرد ، بدر 5 و 6 و آتلانتیک برد 7 در مدار نایل ست باعث شده تا بيش از 400 ميليون مخاطبان شبکه در منطقه غرب آسیا – اروپا و شمال آفریقا بتوانند از برنامه های متنوع الکوثر برخوردار شوند همچنین این شبکه بر روی سیستم دیجیتال داخل کشور نیز با کیفیتی برتر قابل دریافت می باشد.

سایت شبکه الکوثر با رویکردی جدید به سایتی کاملا مدیا تبدیل شده است به گونه ای که مخاطبان می توانند برنامه های شبکه را از طریق سایت با کیفیت مطلوب مشاهده نمایند.

این رویکرد جدید شبکه الکوثر باعث گردیده در مدتی کوتاه محبوبیت فراوانی در کشورهای عراق ، لبنان ، سوریه، عربستان سعودی، بحرین ، یمن، مراکش، الجزائر، تونس، مصر، فلسطین وکویت کسب نماید به گونه ای که در رقابت با پرتال های خبری محلی و منطقه ای بر حسب معیارهای جهانی رنکینگ همچون سایت (الکسا) رتبه ای برتر از آن ها را کسب نماید.

رسانه های نوین در شبکه الکوثر از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند حضور موثر در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک ، تویتر ، اینستاگرام و یوتیوب باعث شده است این شبکه در معیارهای گوناگون از جمله محبوبیت ، مراجعه و تفاعل مخاطبان بیش از شبکه های تلویزیونی منطقه ای و بین المللی مورد اقبال قرار گیرد.