سرتیپ حاتمی : خروج نیروهای آمریکایی از عراق به ایجاد ثبات و امنیت این کشور کمک می‌کند

سه شنبه 24 فروردین 1400 - 18:16:28
سرتیپ حاتمی : خروج نیروهای آمریکایی از عراق به ایجاد ثبات و امنیت این کشور کمک می‌کند

تهران - الکوثر : وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: خروج نیروهای آمریکایی از عراق در چارچوب مصوبه هوشمندانه مجلس این کشور به ایجاد و تقویت امنیت و ثبات در عراق و منطقه کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در دیدار «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق در تهران با اشاره به ارتکاب جنایت نابخشودنی تروریست‌های آمریکایی در شهادت دو قهرمان بزرگ ملت ایران و عراق، شهیدان سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، اخراج تروریست‌های آمریکایی از عراق را حق مشروع ملت عراق دانست و گفت: خروج نیروهای آمریکایی از عراق در چارچوب مصوبه هوشمندانه مجلس این کشور، به ایجاد تقویت امنیت و ثبات در عراق و منطقه کمک خواهد کرد.

سرتیپ حاتمی روند رو به رشد توسعه همکاری‌های دفاعی و امنیتی بین دو کشور را عامل مهمی در تحکیم ابعاد راهبردی این روابط که در چارچوب منافع دو ملت طراحی شده، دانست و تصریح کرد: ملت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در مبارزه با داعش در کنار ملت و نیروهای مسلح عراق قرار داشتند، در دوره بازسازی این کشور نیز در کنار برادران عراقی خود حاضر و آماده همکاری خواهند بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با اشاره به اشتراکات و پیوندهای ناگسستنی فرهنگی، تاریخی و دینی  ملت‌های ایران و عراق بر حمایت همه جانبه از حاکمیت، تمامیت ارضی و ثبات و امنیت در عراق نیز تاکید کرد.

قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق نیز در این دیدار با یادآوری نقش جمهوری اسلامی ایران در مقابله با داعش و  حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم، بر لزوم گسترش مناسبات در همه زمینه‌ها تاکید کرد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


سه شنبه 24 فروردین 1400 - 18:16:11