باخت نتانیاهو در قمار حمله به رفح

یک شنبه 23 اردیبهشت 1403 - 9:0:0
باخت نتانیاهو در قمار حمله به رفح

عبدالباری عطوان در روزنامه رای الیوم نوشت: حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح به منزله قمار «بنیامین نتانیاهو» از روی ناامیدی و شکست وی است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر جهان عرب حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب باریکه غزه را به منزله قمار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم از روی ناامیدی دانست.

«عبدالباری عطوان» تحلیلگر جهان عرب در مطلبی در روزنامه رای الیوم آورده است: قطر این روزها در معرض فشارهای دوگانه قطع ارتباطش با جنبش حماس و بستن دفتر سیاسی آن در دوحه از سوی آمریکا و رژیم اسرائیل قرار دارد و انتظار می رود که این فشارها طی روزها و هفته های آتی پس از فروپاشی مذاکرات مربوط به آتش بس افزایش یافته و حمله این رژیم به شهر رفح تشدید شود، حمله ای که به مثابه قماری از روی ناامیدی و باخت برای تلاش جهت به دست آوردن پیروزی کوچکی جهت نجات آبروی رژیم صهیونیستی و سران آن است.

وی در ادامه با اشاره به بستن دفتر شبکه الجزیره در اراضی اشغالی 1948 در چند روز قبل، آن را در راستای تداوم فشارهای تل آویو دانست که ممکن است به کرانه باختری و نوار غزه خواه به شکل مستقیم یا غیرمستقیم از طریق ترور خبرنگاران الجزیره گسترش یابد؛ به ویژه که رژیم صهیونیستی تاکنون 143 خبرنگار را در نوار غزه ترور کرده است که در میان آنها، شماری از خبرنگاران الجزیره نیز به چشم می خورد.

این تحلیلگر به حمایت تمام عیار دولت یمن از مقاومت فلسطین و استقبال آن از میزبانی رهبران حماس در صورت تمایل آنها اشاره کرد و افزود: شاید برخی صنعا را امن ندانند اما مبالغه نکرده‌ایم اگر بگوییم که امن ترین و باثبات ترین پایتخت در میان کشورهای عربی در حال حاضر و در آینده صنعا است و این باوجود جنگی است که نیروی دریایی یمن علیه کشتی های اسرائیلی، انگلیسی وآمریکایی در دریای عمان، دریای سرخ، خلیج عدن و اقیانوس هند از شش ماه قبل در راستای همبستگی عملی با مقاومت و ساکنان استوار غزه دارد. دولت و مردم یمنی در صورتی که جنبش حماس تصمیم به رفتن به صنعا بگیرد حامی و استقبال کننده از رهبران حماس در خارج خواهند بود.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


یک شنبه 23 اردیبهشت 1403 - 15:43:34