تنها دو روز به موعد پایان اولتیماتوم ایران باقی‌مانده است

یک شنبه 26 شهریور 1402 - 16:0:0
تنها دو روز به موعد پایان اولتیماتوم ایران باقی‌مانده است

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توافق ایران و عراق برای خلع سلاح و اخراج تروریست‌ها از اقلیم کردستان، گفت: ما هیچ تمدیدی نداریم، در موقع خود براساس توافقی که کردیم اقدام خواهیم کرد.

 

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، این در حالی است که سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه نیز پیش از این در گفتگویی اعلام کرده بود: ما پس از مذاکرات پی‌درپی نهایتاً با دولت مرکزی عراق و اقلیم توافق‌نامه‌ای امضا کردیم که پایان مدت اجرای آن از لحاظ زمان‌بندی و موارد توافق‌شده 28 شهریورماه است. ما به تمام مفاد توافق‌نامه نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر پایبند هستیم. انتظار داریم در مدت یادشده همان‌طور که جمهوری اسلامی ایران به عهد خود وفا کرده است طرف مقابل نیز به توافق‌نامه عمل کند، در غیر این صورت وضعیت ما به حالت قبل بازمی‌گردد و ما ناچار هستیم از منافع ملت ایران پاسداری کنیم.

حالا تنها دو روز به موعد پایان اولتیماتوم ایران باقی‌مانده و 28 شهریورماه این مدت پایان می‌یابد و موضع گیری‌های فرماندهان نیروهای مسلح نشان می‌دهد در صورتیکه برخی گروهک‌های تروریستی از اجرای این توافق‌نامه خودداری کنند، می‌بایست خود را برای اجرای نقشه دوم از سوی ایران آماده کنند.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.

 


یک شنبه 26 شهریور 1402 - 13:36:46