بررسی وضعیت گذرگاههای مرزی و مسیر زائران اربعین

پنج شنبه 16 تیر 1401 - 14:29:5
بررسی وضعیت گذرگاههای مرزی و مسیر زائران اربعین

تهران - الکوثر : معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران و وزیر کشور عراق وضعیت زیرساخت‌های گذرگاه‌های مرزی و مسیر حرکت زوار ایرانی به عتبات عالیات را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر   ، مقامات جمهوری اسلامی ایران و عراق، در ماههای اخیر رایزنی‌های  گسترده‌ای را  باهدف برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اربعین  حسینی (ع) انجام داده اند.

«سید مجید میر احمدی» معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) که در صدر هیات عالی رتبه به بغداد سفر کرده است، در دیدار با «عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق روان‌سازی بیشتر انتقال لوازم و امکانات متعلق به موکب‌ها در بازه‌ها و موعدهای زمانی تعیین شده ، از گذرگاه‌های مرزی  را خواستار شد.

 

میراحمدی از طرف عراقی خواست با در نظر گرفتن احتمال افزایش جمعیت زوار، به لحاظ فروکش کردن بیماری کرونا و همچنین گرمای هوای تابستان امسال، برای آسایش هرچه بیشتر زوار نهایت همکاری و مساعی به عمل آید.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور همچنین اجرایی شدن  تفاهم نامه همکاری در زمینه  امنیت عمومی و تشکیل نخستین اجلاس کارگروه مشترک امنیتی با حضور نمایندگان دو کشور ایران و عراق را نشان دهنده اراده  دو کشور دوست و برادر،  برای آرامش، امنیت و رفاه شهروندان دو طرف دانست.
«عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق هم خدمت به زائران اربعین حسینی را افتخاری برای دولت و مردم عراق عنوان کرد و از تلاش دوایر ذیربط عراق و آمادگی کشورش برای پذیرش زوار در ایام محرم و مراسم اربعین امسال خبر داد.
وزیر کشور عراق همچنین با اشاره به "تفاهمنامه همکاری در زمینه امنیت عمومی بین وزارت کشور عراق و وزارت کشور ایران، روند همکاری‌های دو کشور را امید بخش و رو به جلو دانست.
بر اساس این گزارش، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشورایران از پلیس مرزبانی عراق نیز بازدید و با معاون اطلاعات و بازرسی وزارت کشور و رئیس پلیس فدرال عراق گفت وگو کرد.


پنج شنبه 16 تیر 1401 - 13:43:33

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید