یحیی سریع : با وجود حملات گسترده ائتلاف سعودی ، یمن تسلیم نشد

سه شنبه 5 فروردین 1399 - 15:43:8
یحیی سریع : با وجود حملات گسترده ائتلاف سعودی ، یمن تسلیم نشد

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه ائتلاف سعودی بیشترین تعداد حملات هوایی در تاریخ جنگ ها در جهان را علیه یمن انجام داد، گفت، با وجود این حملات، یمن شکست نخورد و تسلیم نشد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، سرتیپ «یحیی سریع» روز دوشنبه در نشست خبری افزود، 257 هزار و 882 حمله هوایی ائتلاف سعودی علیه یمن تا 14 مارس 2020 ثبت شده است که بیشترین تعداد حملات هوایی در تاریخ جنگ ها در جهان است.

یحیی سریع خاطرنشان کرد، یمن که از نظر همه کشورها ضعیف بود، امروز قوی شده است و هر رویارویی در آینده، جز با تحقق استقلال پایان نخواهد یافت.

وی با اشاره به خسارت هایی که به ائتلاف سعودی در این جنگ وارد شد، گفت، متجاوزان سعودی و اماراتی مجبور شدند برای خرید سلاح، قراردادهای میلیاردها دلاری امضا کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه بیش از 10 هزار افسر و سرباز عربستانی و همچنین بیش از 1240 نفر از نظامیان اماراتی در یمن کشته و زخمی شدند اظهار کرد: از ابتدای تجاوز به یمن تاکنون بیش از هشت هزار و 487 دستگاه تانک، خودروی زرهی، نفربر و بلدوزر نظامی دشمن را منهم کردیم.

وی تصریح کرد، نیروهای مسلح یمن پنج هزار و 278 عملیات تهاجمی اجرا کردند که هزار و 686 عملیات در سال 2019 بود.

به گفته سریع، نیروهای یمنی بیش از 1067 فروند موشک بالستیک به سمت اهداف متعدد مربوط به ائتلاف در داخل و خارج یمن و بیش از 410 فروند موشک بالستیک به سمت اهداف حساس نظامی در عمق خاک دو کشور عربستان و امارات شلیک کردند.

یحیی سریع با اعلام اینکه نیروهای مسلح یمن سامانه های جدید موشکی را با موفقیت آزمایش کردند که به زودی از آنها رونمایی خواهد شد، افزود از جمله برجسته ترین عملیات نیروی موشکی و پهپادی یمن، عملیات سوم توازن بازدارندگی، عملیات نهم رمضان و عملیات المخا بود. 

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن در اجرای عملیات بی سابقه نظامی توانستند معادلات جدیدی را در صحنه میدانی به دشمن تحمیل کنند، مهمترین دستاورد این عملیات را آزادسازی مناطق گسترده ای در نِهِم، الجوف، مارب، الضالع و جبهه های مرزی یمن عنوان کرد.

یحیی سریع همچنین تصریح کرد نیروهای یمنی عملیات بی سابقه ای هم داشتند که هنوز آن را اعلام نکرده اند و در شرایط مناسب آن را علنی خواهند کرد.

26 مارس 2020 پنجمین سال جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن پایان می یابد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


سه شنبه 5 فروردین 1399 - 13:52:55

دسته بندی :

پربازدیدها

مهمترین مطالب