رئیسی استوارنامه سفیر عربستان را دریافت کرد

سه شنبه 2 آبان 1402 - 17:33:36
رئیسی استوارنامه سفیر عربستان را دریافت کرد

سفیر جدید پادشاهی عربستان سعودی در تهران صبح امروز سه شنبه با رئیس جمهور دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز سه‌شنبه در آیین دریافت استوارنامه «عبدالله بن سعود العنزی» سفیر جدید پادشاهی عربستان سعودی، بر ضرورت تلاش‌ دستگاه دیپلماسی دو کشور برای بهره‌گیری هر چه بیشتر از امکانات ایران و عربستان در جهت تقویت روابط سودمند دوجانبه و تامین منافع ملت‌های منطقه و جهان اسلام تاکید کرد.

رئیس جمهور، ایران و عربستان را دو کشور بزرگ و مهم منطقه معرفی و تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل و گسترش روابط دو کشور، در توسعه و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و حل و فصل مسائل منطقه و جهان اسلام موثر خواهد بود.

رئیسی با اشاره به ظلم 75 ساله صهیونیست‌ها علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه فلسطین، نبود انسجام و موضع واحد از سوی کشورهای اسلامی را موجب تداوم کشتار و تعدی به فلسطینیان در این سال‌ها دانست و افزود: در جریان جنایات بی‌سابقه اخیر رژیم صهونسیتی و حامیان غربی‌اش در غزه نیز موضع یکپارچه و واحد جهان اسلام می‌توانست به شکلی  موثرتر مانع ظلم و تجاوز رژیم صهیونیستی و زیاده‌خواهی‌های حامیان غربی‌اش شود.

رئیس جمهور همچنین تبادل ظرفیت‌های متقابل میان کشورهای اسلامی را برطرف کننده بسیاری از نیازهای این کشورها و بی‌نیازی آنها از حضور و مداخله کشورهای بیگانه در منطقه دانست و تصریح کرد: حضور بیگانگان در منطقه نه تنها هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه خود عاملی در راستای تشدید مشکلات است.

«عبدالله بن سعود العنزی» سفیر جدید پادشاهی عربستان سعودی نیز در این مراسم، امروز را روزی تاریخی توصیف کرد و ضمن تقدیم سلام‌های گرم پادشاه و ولیعهد عربستان به دکتر رئیسی و ملت ایران گفت: روابط ایران و عربستان بسیار مستحکم است، چرا که پیوندها و اشتراکات دو ملت و کشور بیشتر از اختلاف‌نظرهای فیمابین است.

سفیر عربستان سعودی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از زمینه‌ها و مسائل به عربستان سعودی کمک کرده و امیدوارم که شاهد ارتقا و گسترش روز به روز روابط و همکاری‌های دو کشور باشیم. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


سه شنبه 2 آبان 1402 - 17:33:28