برگزاری آیین پیاده‌روی جاماندگان اربعین در تهران

چهار شنبه 15 شهریور 1402 - 9:3:33

آیین پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، در میدان امام حسین(ع) تهران آغاز شد و دلدادگان حسینی با پیمودن مسیر ۱۷ کیلومتری، تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در شهرری پیاده روی می‌کنند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  میدان آیینی امام حسین(ع) امروز سه‌شنبه ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ همزمان با اربعین سید وسالار شهیدان از ساعات اولیه صبح، میعادگاه عاشقان و دلدادگان حسینی است.
بیشتر مردم بعد از خواندن نماز صبح عزم میدان امام حسین(ع) کرده‌اند، بعضی افراد هم زودتر راهی شده و در مسجد امام حسین(ع) نماز صبح را به جماعت اقامه کرده‌اند و با دلی آماده مهیای حضور در دومین پیاده روی بزرگ اربعین هستند و در نهایت همه جامانده‌های عاشق خود را به قرار عشق رسانده‌اند.
آیین پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی، پس از قرائت زیارت نامه اربعین آغاز شد و دلدادگان حسینی مسیر ۱۷ کیلومتری را طی خواهند کرد تا با عبور از میدان‌های شهدا، خراسان و شوش، خیابان فدائیان اسلام و میدان شهرری به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) که ثواب زیارتش برابر با زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) است، برسند.

نوای «لبیک یاحسین» در پایتخت طنین‌انداز شد

امروز تهران قلب تپنده جاماندگان اربعین حسینی است و جاماندگان قافله عشق همنوا با راهپیمایان مسیر نجف تا کربلا، در سراسر پایتخت فریاد دلدادگی و «لبیک یا حسین» سر می‌دهند و به سوی کربلای ایران راهی می‌شوند تا دل‌ها را روانه بین الحرمین کرده و مشق عشق کنند.
موکب‌های مردمی به پا شده و قرار است در طول مسیر پیاده روی خدمات پذیرایی، فرهنگی، مذهبی و سلامت به زائران ارائه داده شود همچنین مدارس، مساجد، حسینیه‌ها و امامزاده‌ها در طول مسیر برای استراحت و استفاده از سرویس‌های بهداشتی و اقامه نماز باز است، دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی، خدماتی و امدادی نیز به زائران خدمت رسانی می‌کنند. 

علاوه بر مسیر اصلی پیاده روی از میدان امام حسین(ع) تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع)، مسیرهای دیگری نیز برای تسهیل تردد زائران در نظر گرفته شده است که در این مسیرها نیز مواکب برپا و خدمات ارائه می‌شود که این مسیرها از «میدان جمهوری، بزرگراه نواب، خیابان شهید رجایی»، «امام‌زاده حسن(ع)، خیابان قزوین، بزرگراه نواب، خیابان شهید رجایی»، «باقرشهر، خیابان شهید رجایی، خیابان سلمان فارسی» و «جاده ورامین، سه راه تقی آباد، خیابان سلمان فارسی» به سمت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) می‌رسند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 15 شهریور 1402 - 9:3:23