آزادسازی کامل استان الجوف یمن

دو شنبه 6 دی 1400 - 7:59:16
آزادسازی کامل استان الجوف یمن

تهران- الکوثر: سرتیپ یحیی سریع اعلام کرد استان الجوف به طور کامل آزاد شده و فقط برخی از پس مانده های دشمن در این استان باقی مانده اند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای این کشور، عملیات «فجر الصحراء» را انجام دادند که باعث آزادسازی منطقه «الیتمه» و مناطق مجاور آن در «الجوف» شده است.

سریع گزارش داد، در عملیات نیروهای یمنی، مزدوران از مناطق مذکور بیرون رانده شدند و مساحت منطقه‌ای که در این عملیات آزاد شد، بیش از هزار و 200 کیلومتر مربع است.

وی با بیان اینکه استان الجوف به جز برخی از مناطق بیابانی، به صورت کامل آزاد شده است، گفت: «در جریان عملیات فجر الصحراء، خسارات سنگینی به نیروهای دشمن وارد شد و مقادیر زیادی سلاح، به غنیمت گرفته شده است».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: «تنش را با تنش پاسخ می‌دهیم و در انجام عملیاتهای بیشتر در برهه آتی که در راستای دفاع قانونی از ملت و میهن است، تردید نخواهیم کرد».

سریع خاطر نشان کرد: «وارد مرحله جدیدی از مقابله با پروژه ائتلاف متجاوز شدیه‌ایم و از همه مردم یمن می‌خواهیم که در جنگ آزادی و استقلال، مشارکت فعال داشته باشند».

وی ضمن ابراز اطمینان به ملت یمن، تصریح کرد: «ما برای مقابله با دشمن جنایتکار و پاسخ به همه جنایات و تجاوزاتش، گزینه‌های مناسبی داریم... جزئیات عملیات فجر الصحراء نیز طی روزهای آتی اعلام خواهد شد». 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


دو شنبه 6 دی 1400 - 7:59:2