پایتخت عربستان سعودی آماج حملات پهپادی قرار گرفت

شنبه 29 آبان 1400 - 18:36:26
پایتخت عربستان سعودی آماج حملات پهپادی قرار گرفت

تهران- الکوثر: سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد در جریان عملیات «موازنه بازدارندگی هشتم»، مناطق مهم و حیاتی عربستان سعودی را هدف قرار گرفت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام یک عملیات بزرگ در عمق  عربستان سعودی خبر داد.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، این عملیات، «موازنه بازدارندگی هشتم» نام دارد که در پاسخ به افزایش حملات و تداوم جنایات و محاصره ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی صورت گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد، در جریان این عملیات، پایگاه ملک خالد در ریاض با چهار پهپاد «صماد-۳» هدف قرار گرفت.

وی تأکید کرد، در این عملیات، اهداف نظامی فروگاه ملک عبدالله در جده و پالایشگاه آرامکو در این شهر، با چهار پهپاد «صماد-۲» بمباران شد.

سریع در ادامه گفت نیروهای یمنی با پهپاد صماد-۳ توانسته‌اند یک هدف نظامی مهم را در فرودگاه بین‌المللی «ابهاء» هدف قرار دهند.

این فرمانده یمنی با اشاره به بمباران اهداف نظامی مختلف در ابهاء، جیزان و نجران که با پنج پهپاد صورت گرفت، خبر داد عملیات بازدارندگی هشتم با استفاده از ۱۴ پهپاد صورت گرفته است.

وی در عین حال تأکید کرد نیروهای مسلح یمن این توانایی را دارند که به عملیات هجومی علیه عربستان سعودی و امارات ادامه دهند؛ عملیاتی که در چارچوب دفاع قانونی از ملت و میهن است.

سریع در پایان خطاب به ائتلاف متجاوز گفت نیروهای یمنی، تنش را با تنش پاسخ خواهند داد تا محاصره ملت یمن پایان یابد و حملات این ائتلاف نیز متوقف شود.

این عملیات بزرگ در حال صورت گرفته است که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی وضعیت بسیار وخیمی در یمن دارد؛ به نحوی که استان راهبردی مأرب در آستانه آزادسازی توسط نیروهای یمنی قرار دارد و مزدوران وابسته به ریاض و ابوظبی نیز اخیرا به صورت ناگهانی از استان الحدیده خارج شدند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 29 آبان 1400 - 17:59:19