پوتین: یک دوست و متحد معتبر را از دست دادیم

دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 16:40:30
پوتین: یک دوست و متحد معتبر را از دست دادیم

در پی شهادت سیدابراهیم رئیسی و همراهانش، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تماس با محمد مخبر، این حادثه تلخ را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با محمد مخبر مدیر قوه مجریه، شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران را تسلیت گفت و بر ادامه راه او در توسعه روابط صمیمانه دو کشور تأکید کرد.

پوتین، در این ارتباط تلفنی که ظهر امروز صورت گرفت عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود را به رهبر معظم انقلاب و همه مردم ایران اعلام کرد و خطاب به مخبر اظهار داشت: جنابعالی در جریان هستید که از روز گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا برای نجات زندگی ایشان کمک کنیم اما متأسفانه فاجعه زودتر اتفاق افتاده بود.

وی تأکید کرد: من شخصاً و از نزدیک آقای رئیسی را می‌شناختم و هم‌اکنون شخصاً ایشان را از دست داده‌ام. بدون شک ایشان یک وطن‌دوست واقعی بود که کشورش را بسیار دوست می‌داشت و ما نیز یک دوست و متحد معتبر را از دست دادیم.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه ایران از این روزهای سخت نیز عبور خواهد کرد، بر ادامه راه رئیس جمهور شهید ایران در توسعه روابط فی‌مابین تأکید کرد.

مخبر مدیر قوه مجریه نیز در این ارتباط تلفنی ضمن تشکر از رئیس جمهور روسیه برای ابراز تسلیت، این کشور را شریک راهبردی ایران خواند و اظهار داشت: تدبیر جنابعالی و همکاری خیلی خوب رئیس‌جمهور فقید ما توانست بخش زیادی از معادلات قدرت را در دنیا تغییر داده و به یکجانبه‌گرایی پایان دهد.

وی تأکید کرد: موضع شما در مسائل بین‌المللی همیشه مورد احترام ما بوده و ان‌شاءالله از این به بعد نیز با همکاری جدی و عمیق بین دو کشور، پیشرفت روزافزون تهران و مسکو را رقم خواهیم زد.

مدیر قوه مجریه ادامه داد: دکتر رئیسی برای ما یک رئیس جمهور عادی نبود، بلکه شخصیتی مردم‌ دوست و پرتلاش با توان تعامل بالای بین‌المللی بود و ما متأسفانه چنین شخصیت عزیزی را از دست دادیم و برای ما بسیار سخت است‌؛ اما خوشبختانه نظام اسلامی از چنان استحکامی برخوردار است که این روزهای سخت را نیز پشت سر خواهد گذاشت. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 16:40:23