ادامه حملات مقاومت عراق به فلسطین اشغالی

سه شنبه 21 فروردین 1403 - 7:58:44
ادامه حملات مقاومت عراق به فلسطین اشغالی

«مقاومت اسلامی عراق» بامداد چهارشنبه اعلام کرد طی 72 ساعت گذشته هدفی حیاتی در عسقلان و بندر نفتی آن و یک هدف دیگر در اراضی اشغالی را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: در ادامه مرحله دوم عملیات مقاومت در برابر اشغالگری، در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به نسل کشی رژیم غاصب علیه غیرنظامیان فلسطینی اعم از کودکان، زنان و سالمندان، مبارزان مقاومت اسلامی عراق در 72 ساعت گذشته مناطق زیر را هدف قرار دادند:

۱. یک هدف حیاتی در شهرک عسقلان.

۲. بندر نفتی عسقلان.

۳. یک هدف حیاتی در سرزمین‌های اشغالی.

این بیانیه می‌افزاید: مقاومت اسلامی تاکید دارد که به انهدام مواضع دشمن ادامه خواهد داد.

مقاومت عراق در بیانیه دیگری اعلام کرد پایگاه هوایی «حتسریم» در بئرالسبع را هدف قرار داده است.

خبرنگار روسیا الیوم نیز روز سه شنبه گزارش داد آژیرهای خطر در شهر ایلات در جنوب اراضی اشغالی پس از نفوذ مشکوک یک پهپاد به صدا درآمد.

ارتش رژیم صهیونیستی هم عصر دوشنبه اعلام کرد نیروی دریایی این رژیم یک هدف هوایی «مشکوک» را در آسمان شهر ایلات در ساحل دریای سرخ در جنوب اراضی اشغالی رهگیری کرد.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: در پی هشدارهای منطقه ایلات مبنی بر نفوذ یک شیء هوایی متخاصم، صحبت در مورد رصد یک هدف هوایی مشکوک توسط نیروی دریایی است که به حریم هوایی اسرائیل نفوذ کرده و از طریق سامانه گنبد دریایی رهگیری شده است.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نیز نوشت این اولین بار است که ارتش اسرائیل از «گنبد دریایی» در طول جنگ فعلی استفاده می‌کند.

به گفته همین منبع، «گنبد محافظ» یا «گنبد دریایی» یک سامانه دفاع هوایی دریایی برای رهگیری موشک‌ها، گلوله‌ها و پهپادها است که برای حفاظت از زیرساخت‌های دریایی، سکوهای گازی و سایر دارایی‌های دریایی طراحی شده است.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


سه شنبه 21 فروردین 1403 - 7:58:39