محموله‌ کمک‌های بشردوستانه‌ جمعیت هلال‌احمر ایران به غزه

شنبه 29 مهر 1402 - 8:0:0
محموله‌ کمک‌های بشردوستانه‌ جمعیت هلال‌احمر ایران به غزه

نخستین محموله‌ کمک‌های بشردوستانه‌ جمعیت هلال‌احمر ایران به غزه با وزن حدود ۶۰ تن حاوی مواد دارویی و بهداشتی، بارگیری و با بدرقه رئیس جمعیت هلال‌احمر در فرودگاه تهران، به مصر ارسال شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ نخستین محموله کمک به غزه امروز به مصر ارسال شد تا به محض باز شدن گذرگاه رفح برای ارسال کمک های بین المللی، به دست مردم غزه برسد.

جمعیت هلال‌احمر پس از آغاز حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به غیرنظامیان در غزه، آمادگی این جمعیت برای ارسال محموله کمک‌های بشردوستانه به غزه را اعلام کرده بود و در این راستا، هماهنگی‌ها و تلاش‌های بسیاری با سران فدراسیون، کمیته ونهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر انجام داده بود.

کولیوند همچنین تاکید کرده است که سه بیمارستان سیار آماده است و رایزنی‌های بین‌المللی برای برپایی این بیمارستان‌ها در مرز غزه برای کمک به مجروحان جنگی ادامه دارد.

در حال حاضر کامیون‌های زیادی در مرز رفح در مصر آماده هستند تا به محض اینکه گذرگاه باز شود به غزه ارسال شوند. یک محمولهاز طریق کشتی نیز درحال آماده سازی است که کمک‌ها از طریق دریا هم ارسال شود.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید. 


جمعه 28 مهر 1402 - 22:49:2

دسته بندی :