عزیمت ۱۸ هزار زائر ایرانی به عتبات در هفته اول نوروز

دو شنبه 7 فروردین 1402 - 17:38:27
عزیمت ۱۸ هزار زائر ایرانی به عتبات در هفته اول نوروز

در ایام نوروز تا امروز حدود ۱۸ هزار زائر ایرانی در قالب حدود ۴۵۰ کاروان برای زیارت ائمه اطهار (ع) راهی عتبات عالیات در عراق شده اند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، حمیدرضا محمدی، معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان این خبر گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات تا امروز ( هفتم فروردین ۱۴۰۲) حدود ۱۸ هزار زائر ایرانی در ایام نوروز برای زیارت ائمه اطهار (ع) راهی عتبات عالیات در عراق شدند.
وی افزود: از این ۱۸ هزار زائر اعزامی حدود ۴ هزار نفر از طریق مرز هوایی راهی فرودگاه امام علی(ع) نجف و بغداد شده و بقیه از طریق سه مرز زمینی شلمچه، چذابه و مهران وارد کشور عراق شده‌اند.
معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ادامه داد: هموطنان مشتاق زیارت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و ائمه اطهار(ع) در کشور دوست و برادر عراق، می‌توانند با مراجعه به یکی از ۲۶۰۰ دفتر زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت در سراسر کشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و اعزام به عتبات عالیات اقدام کنند.
محمدی گفت: این دفاتر زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت و بر اساس آیین نامه هیئت وزیران دارای مجوز فعالیت هستند و مردم می‌توانند پس از ثبت نام اعزام در قالب کاروان به عراق اعزام شوند.
معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ادامه داد: کاروان های اعزامی در قالب ۶ و ۷ شب با نرخ‌های متفاوت به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.
وی تصریح کرد: برای اعزام زائران از مبدا تهران به عتبات عالیات بنا به نوع ارائه خدمات از ۶میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای ۶شب و ۶میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای هفت شب در نظر گرفته شده است.
محمدی با بیان اینکه هزینه اعزام هوایی با توجه به اینکه نرخ خرید بلیت به صورت شناور تعیین می‌شود هزینه اعزام ها قدری بیشتر از اعزام زمینی هزینه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه اعزام از دیگر استان‌ها به عتبات عالیات بسته به میزان فاصله از مبدا تا مقصد ارزیابی خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه اخذ روادید سفر به عتبات عالیات حذف شده است هر زائر ایرانی بر اساس قوانین عراق می‌تواند حداکثر به مدت یک ماه در آن کشور اقامت داشته باشد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 7 فروردین 1402 - 15:52:34