گزارش برنامه مع المراسلین شبکه الکوثر :

واکنش عراقی ها به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد

دو شنبه 10 بهمن 1401 - 12:0:57

عراقی ها اقدام مقامات سوئدی را به دلیل اجازه دادن به یک فرد افراطی برای سوزاندن یک نسخه از قرآن کریم محکوم کردند.

ویژه ‌ -الکوثر: ماجرای هتک حرمت قرآن کریم در پایتخت سوئد خشم مسلمانان جهان را برانگیخته و همه یک دل و یکصدا این جنایت را محکوم کردند. در عراق نیز نمایندگان پارلمان اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم را محکوم  و اعلام کردند چنین اقداماتی  صلح و همزیستی ادیان را تهدید و تخریب می کند.
نمایندگان مجلس عراق تاکید کردند که قوانین برخی از کشورهای اروپایی و غربی به شهروندان اجازه چنین جسارت و گستاخی هایی را می دهد و باید دولت های این کشورها، این اقدامات را محدود کنند.
جنایت سوزاندن یک نسخه از قرآن کریم  در سوئد خشم  مردم عراق را شعله ور کرد و بابرگزاری چندین تظاهرات در خیابان ها تاکید کردند دولت های عربی و اسلامی باید در قبال این هنجارهای غیراخلاقی  موضع قاطعانه ای اتخاذ کنند.
اخیرا راسموس پالودان، رهبر راست گرای افراطی دانمارک در مقابل سفارت ترکیه در سوئد، اقدام به سوزاندن نسخه ای از قرآن کریم کرد و این اقدام با محکومیت گسترده کشورهای عربی و اسلامی رو به رو شد.
اهانت به مقدسات اسلامی در کشورهای غربی برای اولین بار نیست که اتفاق افتاده است و کشورهای اسلامی باید باعوامل اینگونه رفتارها  برخورد جدی صورت دهند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 10 بهمن 1401 - 11:57:45