تکذیب ادعای نفوذ آمریکا در نزدیکان حاج‌قاسم و ابومهدی

چهار شنبه 1 تیر 1401 - 13:37:47
تکذیب ادعای نفوذ آمریکا در نزدیکان حاج‌قاسم و ابومهدی

تهران- الکوثر: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی النُجَباء تاکید کرد عناصر خائنی از سازمان اطلاعات عراق در شهادت فرماندهان مقاومت مشارکت داشتند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «نصر الشَمَّری» درگفت‌ وگو با شبکه «الاتجاه» گفت: فرودگاه بغداد و دفتر نخست‌وزیری عراق  از سفر سردار قاسم سلیمانی به عراق مطلع بودند و اطلاعات نیز از همین کانال‌ها درز کرد.
وی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه سابق آمریکا درخصوص نفوذ در افراد نزدیک به فرماندهان شهید مقاومت تصریح کرد: ابتدا باید تأکید کرد که سردار سلیمانی به‌صورت آشکار و در سفری رسمی وارد عراق شده بود، بنابراین ادعای هرگونه نفوذ آمریکایی‌ها در افراد نزدیک به فرماندهان شهید مقاومت در راستای عملیات ترور و هک تلفن‌های همراه آنان، مبالغه آمیز و دروغ است.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی النُجَباء ضمن ابراز تأسف از نقض هنجارهای حاکمیتی عراق در ماجرای ترور سزدار سلیمانی و المهندس که منجر به شهادت آنها شد، خاطرنشان کرد: البته این اتفاق جدیدی نیست؛ کما اینکه همین امروز شاهدیم که یک دولت خارجی (ترکیه) بخشی از خاک عراق را اشغال و سرزمین‌هایمان را بمباران می‌کند، اما دولت بغداد هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد.

الشَمَّری در ادامه ضمن اشاره به جزئیاتی از مصاحبه «مایک پمپئو» اظهار داشت: این‌ها بخشی از گزارش مفصلی بود که پیش‌تر، برخی رسانه‌های آمریکایی منتشر کرده بودند. در آن گزارش تصریح شده است که یک واحد از نیروهای آمریکایی، از محل سفارتخانه به فرودگاه بغداد منتقل شد و با همکاری عناصری از سازمان اطلاعات عراق و عوامل امنیتی کُرد، در آنجا به تحرکاتی پرداختند. حتی وقتی خودروی اسکورت شهیدان ابومهدی و حاج‌ قاسم بعد از اصابت موشک اول به راهش ادامه داد، توسط تک‌تیرانداز هدف قرار گرفت و پس از توقف، با موشک دوم منفجر شد.

سخنگوی النُجَباء همچنین از سرقت برخی مدارک و لوازم همراه شهدا به‌دست عاملان ترور و مزدورانشان خبر داد و اضافه کرد: نقض حاکمیت (در عراق) به جایی رسیده که داخل فرودگاه (بغداد) یک دولت بیگانه علاوه بر ترور شخصیت رسمی عراقی، مهمان رسمی دولت ما را نیز به شهادت می‌رساند.


جنایت فرودگاه بغداد به‌صورت علنی و با همکاری یک دستگاه امنیتی عراقی صورت پذیرفت

الشَمَّری در پایان گفت‌وگو با شبکه الاتجاه تصریح کرد: جنایت فرودگاه بغداد به‌صورت علنی و با همکاری یک دستگاه امنیتی عراقی صورت پذیرفته است؛ البته من در اینجا نمی‌خواهم همه سازمان اطلاعات را زیر سؤال ببرم، اما بدون شک عناصری از نهاد مورد اشاره در این جنایت و خیانت بزرگ مشارکت داشتند و باید طبق قوانین عراق محاکمه شوند.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv


چهار شنبه 1 تیر 1401 - 13:35:56