رئیسی : ایران به همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد

یک شنبه 3 بهمن 1400 - 8:14:5
رئیسی : ایران به همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد

تهران - الکوثر : سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در تماس تلفنی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، رئیسی در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به ظرفیت های توسعه روابط و همکاری های تهران- آنکارا در حوزه های دوجانبه و منطقه ای افزود، ایران از برنامه ریزی برای همکاری های راهبردی با ترکیه استقبال می کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین بر لزوم احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها به عنوان تنها راه امنیت و ثبات پایدار در مناطق مختلف منطقه تأکید کرد.

رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفت وگوی تلفنی با بیان اینکه ترکیه فهرستی از همکاری‌های اقتصادی مختلف را برای تقویت و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران آماده کرده است، ابراز علاقمندی کرد که به زودی به تهران سفر کند.

"رجب طیب اردوغان"  همچنین با تأکید بر استمرار تأمین انرژی ترکیه توسط ایران، گفت: ترکیه ایران را تامین کننده قابل اطمینان انرژی می داند و بدنبال افزایش سطح همکاری های خود با تهران است.

اردوغان در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به مسکو و دیدار با  "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد بزودی نتایج و دستاورهای مفید این سفر در مناطق مختلف نمایان شود.

رئیس جمهوری ترکیه در پایان بر همراهی کشورش با ایران برای تامین امنیت منطقه تأکید کرد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


یک شنبه 3 بهمن 1400 - 8:13:57