وزیر خارجه: زبان تهدید در قبال ایران نتیجه معکوس می‌دهد

پنج شنبه 25 آذر 1400 - 10:51:50
وزیر خارجه:  زبان تهدید در قبال ایران نتیجه معکوس می‌دهد

تهران- الکوثر: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران زبان تهدید را به هیچ وجه بر نمی‌تابد، طرف‌های غربی باید بدانند که زبان تهدید نتیجه معکوس می‌دهد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه؛ آقای حسین امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص مذاکرات هسته‌ای در وین و برخی مسائل مورد اهتمام مشترک گفتگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه تصریح کرد: تیم مذاکره کننده ایرانی با ابتکار عمل و اختیار لازم در این مذاکرات حضور دارد و با جدیت برای رسیدن به توافق خوب تلاش می‌کند.
امیرعبداللهیان عدم وجود ابتکار عمل در طرف غربی را از عوامل کندی پیشرفت در مذاکرات دانست و تاکید کرد: ما دو متن را در موضوع لغو تحریم‌ها و هسته‌ای ارائه داده ایم. این متون منطبق بر برجام است و مطالبه‌ای فراتر از برجام مطرح نکرده ایم و در عین حال هیچ تعهدی نیز فراتر از برجام نمی‌پذیریم.
وی اظهار داشت: طرف ایرانی در مذاکرات، پیشنهادات خوبی را ارائه کرده که می‌تواند مبنای توافقی پایدار باشد.
امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد: همانطور که بار‌ها تاکید کرده ایم لازمه رفع نگرانی‌های ادعایی طرف‌های غربی، لغو کامل تحریم‌های برجامی است.
وزیر خارجه افزود: متعاقب محکومیت خرابکاری در سایت کرج از طرف دبیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای، ما به عنوان حسن نیت اعلام کردیم که اجازه نصب دوربین‌ها را در سایت کرج خواهیم داد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تأکید کرد: ما با حسن نیت و ابتکار عمل فعال، به دنبال رسیدن به یک توافق خوب هستیم، اما زبان تهدید را به هیچ وجه بر نمی‌تابیم. طرف‌های غربی باید بدانند که زبان تهدید در قبال ایران نتیجه معکوس میدهد.
امیرعبداللهیان در ادامه با اشاره به سفر قریب الوقوع دبیر کل سازمان ملل متحد به لبنان در آینده نزدیک، گفت: ما همواره از وحدت ملی، حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان حمایت کرده ایم. جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌ها برای کمک به لبنان حمایت می‌کند.
وی همچنین افزود: لازم است جامعه بین المللی با تجاوزات رژیم صهیونیستی به لبنان برخورد کند.
دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این گفتگو گفتگو‌های وین را مهم خواند و اظهار داشت: معتقدیم برجام سند مهمی است و ساختار آن برای صلح و ثبات بین المللی بسیار کاربردی است.
آنتونیو گوترش افزود: مواضع سازمان ملل متحد در مورد برجام همیشه روشن و صریح بوده که از آن حمایت کرده ایم.
دبیر کل سازمان ملل ضمن تقدیر از اقدام جمهوری اسامی ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی و موافقت با نصب دوربین‌ها در سایت کرج، این اقدام را نشان دهنده همکاری خوب تهران با آژانس دانست که در فرایند اعتماد سازی در جریان مذاکرات تأثیر مثبتی خواهد داشت.
وی تأکید کرد: ما از تمام ابزار‌های سازمان ملل متحد استفاده خواهیم کرد و تلاش‌های خودمان را در پیش خواهیم گرفت تا این مذاکرات نتیجه خوبی در پی داشته باشد.
گوترش همچنین هدف خود از سفر به لبنان را ایجاد اتحاد و همگرایی بین مردم لبنان دانست و اظهار داشت معتقدم مشکلات لبنان به دست مردم لبنان قابل حل است.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید

آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی 


پنج شنبه 25 آذر 1400 - 10:51:44