4 کشته و زخمی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به «تدمر»

پنج شنبه 22 مهر 1400 - 9:58:17
4 کشته و زخمی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به «تدمر»

تهران- الکوثر: خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد پدافند هوایی این کشور شب گذشته با اهداف متخاصم در آسمان شهر «تدمر» واقع در استان حمص به مقابله پرداخت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، رسانه‌های سوری بامداد پنجشنبه از حمله هوایی به مناطقی در استان «حمص» خبر دادند. خبرگزاری رسمی  سوریه  «سانا» گزارش داد سامانه‌های پدافند هوایی این کشور با اهداف متخاصم در آسمان شهر «تدمر» مقابله کرد. 

شبکه «الجزیره» به نقل از منابع سوری اعلام کرد حمله هوایی به جنوب تدمر، از منطقه «التنف» در نزدیکی مرز سوریه-عراق آغاز شده است. 

ساعاتی پیش از وقوع این حمله، کانال «صابرین‌نیوز» در خبری اختصاصی گزارش داده بود: «هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی در حال اجرای پروزاهای جاسوسی و شناسایی گسترده بر فراز مکان استقرار گروه‌های مقاومت در نوار مرزی با سوریه هستند».

منابع خبری عربی در ادامه به نقل از رسانه‌های سوری نوشتند که جنوب تدمر هدف حمله هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

خبرگزاری سانا دقایقی بعد به نقل از یک منبع در ارتش سوریه گزارش داد: «حدود ساعت 23:34 شامگاه سیزدهم اکتبر 2021، دشمن اسرائیلی حمله هوایی را از سمت منطقه التنف به سمت منطقه تدمر انجام داد و یک برج ارتباطی و برخی نقاط اطراف آن را هدف قرار داد که منجر به مقداری خسارت مادی شد».

این رسانه سوری همچنین خبر داد که در جریان این حمله علاوه بر خسارات مادی،  یک سرباز سوری کشته و 3 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

پیش از این رسانه‌های سوری گزارش داده بودند که در نتیجه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به پایگاه «تی-4» در شامگاه جمعه شانزدهم مهر، شش سرباز ارتش سوریه مجروح شده‌اند. 

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی معمولا با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


پنج شنبه 22 مهر 1400 - 10:1:53