حماس: نشست با هیئت سازمان ملل بی نتیجه بود

سه شنبه 1 تیر 1400 - 17:46:35
حماس: نشست با هیئت سازمان ملل بی نتیجه بود

تهران- الکوثر:  جنبش حماس نشست با هیئت سازمان ملل متحد که به غزه سفر کرده است را بی نتیجه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، روز دوشنبه موانعی را که رژیم صهیونیستی به دنبال جنگ اخیر در برابر کاهش بحران انسانی در نوار غزه ایجاد کرده است، محکوم کرد.
جنبش حماس به دنبال نشستی با یک هیئت سازمان ملل متحد که حماس آن را بی نتیجه اعلام کرد، موانع اسرائیل در برابر کاهش بحران انسانی در نوار غزه را محکوم کرد.
تور ونسلند، فرستاده سازمان ملل متحد برای خاورمیانه، یک ماه بعد از اجرای آتش بس میان جنبش اسلامی حماس و رژیم صهیونیستی صبح روز دوشنبه با تیم خود برای دیدار با رهبران حماس به نوار غزه وارد شد.
یک منبع از حماس که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد هیئت سازمان ملل ”پیام منفی“ اسرائیل را منتقل کرد، اما این منبع به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره نکرد.
یحیی السنوار، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز اعلام کرد آن‌ها ”با دقت به سخنان ما گوش دادند، اما متاسفانه هیچ چیزی نشان نمی‌دهد که آن‌ها قصدی برای حل بحران انسانی در نوار غزه داشته باشند“.
وی در کنفرانسی مطبوعاتی با اشاره به برگزاری نشست جناح‌های غزه در ساعات آینده، افزود نشست ”بدی بود، به هیچ وجه مثبت نبود“.
منبع حماس که خواست نامش فاش نشود نیز تایید کرد ”جناح‌های غزه درباره همه سناریو‌ها برای پاسخگویی به سیاست تعلل اشغالگر (اسرائیل) که از اوضاع وخیم انسانی در غزه بهره برداری می‌کند، بحث و گفتگو خواهند کرد“.
السنوار اسرائیل را متهم کرد از تحویل سوخت به نیروگاه برق جلوگیری می‌کند، گذرگاه‌ها را بسته نگهداشته است، از دسترسی ماهیگیران به عمق دریا جلوگیری می‌کند و ورود کمک‌های بین المللی را نیز ممنوع کرده است.
دفتر تور ونسلند در پاسخ به سوال خبرگزاری فرانسه در این خصوص از اظهار نظر خود داری کرد


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید
آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان

صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی


سه شنبه 1 تیر 1400 - 7:55:4