حماس برضرورت گفتگوی ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس تاکید کرد

سه شنبه 9 دی 1399 - 11:0:37
حماس برضرورت گفتگوی ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس تاکید کرد

تهران- الکوثر: رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در سخنانی بر ضرورت گفتگوهای راهبردی بین ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس تاکید کرد و هرگونه مصالحه در منطقه را در نهایت به نفع فلسطین دانست.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  اسماعیل هنیه طی سخنرانی در یک کنفرانس سیاسی گفت: هرگونه مصالحه در منطقه در نهایت به نفع موضوع فلسطین است.

وی افزود: حماس با کشورهای متعددی در ارتباط است. در حال حاضر جنگ اراده‌ها در منطقه حکمفرماست که چالشی جدی به شمار می‌آید و ما در تلاشیم با ثبات، تدبیر، صبر و قدرت با این چالش که آمریکا در صدد تحمیل آن بر منطقه است مقابله کنیم.

هنیه گفت: ما با مصر به عنوان یک کشور بزرگ و ایران و نقشش در حمایت از مقاومت و همچنین ترکیه و قطر رابطه داریم و علاوه بر آن می‌توان به رابطه با کشورهای مغرب عربی و عربستان و اردن اشاره کرد و سعی داریم روابطی را که ضعیف شده است بازیابیم.

وی ادامه داد: ما خواهان رابطه با همه هستیم و در امور داخلی کشورها و امنیت ملی کشورهای عربی که عمق امنیت ما در فلسطین بشمار می‌رود دخالت نمی‌کنیم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین با بیان اینکه این جنبش با عادی سازی روابط هیچ کشور عربی با اشغالگران موافق نیست و از آنها می‌خواهد که از این اشتباه بازگردند، در عین حال تاکید کرد با وجود آنکه حماس عادی سازی را یک خطای سیاسی می‌داند اما قطب نمای درگیری خود را به سوی هیچ کشور عربی تغییر نخواهد داد.

هنیه گفت: هیچ حسابی روی دولت بعدی آمریکا نکرده‌ایم اما باید اوضاع سیاسی را بررسی کرده و می‌دانیم که برخی تغییرات ممکن است به نفع آرمان ما باشد.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
کانال تلگرامی الکوثر فارسی alkawtharfa@
اینستاگرام 🆔 instagram.com/alkawthar.tv

 

 

از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید

آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان

 

 

 


سه شنبه 9 دی 1399 - 10:57:2