توقیف کشتی های یمنی توسط ائتلاف سعودی

پنج شنبه 18 اردیبهشت 1399 - 16:8:10
توقیف کشتی های یمنی توسط ائتلاف سعودی

تهران - الکوثر : یک منبع در بندر الحدیده یمن اعلام کرد، نیروی دریایی عربستان سعودی، 18 کشتی حامل بیش از 450 هزار تن فرآورده های نفتی را توقیف کرده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، این منبع یمنی روز چهارشنبه تاکید کرد، یکی از این کشتی ها با وجود اینکه مجوز سازمان ملل متحد را دارد، 50 روز است که در توقیف نیروهای سعودی قرار دارد. 

شرکت نفت یمن بارها اعلام کرده است، نیروهای متجاوز سعودی توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی و غذایی و ممانعت از ورود آن ها به بندر الحدیده را با هدف تشدید محاصره ملت یمن و افزودن بر درد و رنج های آنان با وجود نیاز شدید به این مواد انجام می دهند.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که 13 دسامبر سال گذشته در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده و تعز دست یافتند، اما این توافق ها با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

الکوثر را در اینستاگرام دنبال کنید


پنج شنبه 18 اردیبهشت 1399 - 14:14:22

دسته بندی :