صنعاء: تشدید حملات به یمن با تبانی و سکوت سازمان ملل صورت می‌گیرد

یک شنبه 14 اردیبهشت 1399 - 12:3:19
صنعاء: تشدید حملات به یمن با تبانی و سکوت سازمان ملل صورت می‌گیرد

تهران- الکوثر: رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن و مناطق غیرنظامی آن علی‌رغم آتش‌بس ادعایی، در سایه سکوت شرم‌آور سازمان ملل صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، ائتلاف سعودی دیروز شنبه مرکز گمرکی «عفار» در استان «البیضاء» در مرکز یمن را هدف گرفت که چندین کامیون حامل مواد غذایی در آتش سوخت و چندین نفر نیز مجروح و مفقود شدند.

«محمد عبدالسلام» رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله بامداد امروز در توییتی در واکنش به این موضوع نوشت: جنگنده‌های جنایتکار ائتلاف متجاوز با هدف گرفتن وسایل حمل و نقل و زندگی مردم و منافع آنها در منطقه عفار استان بیضاء جنایتی بزرگ مرتکب شدند. این یکی از رسوایی‌های آتش‌بس ادعایی است که حملات به جبهه‌ها و غیر جبهه‌ها (مراکز غیرنظامی) با تبانی و سکوت شرم‌آور سازمان ملل شدت گرفته است. 

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن هم دیروز در واکنش به این موضوع در توییتر خود نوشت: جنگنده‌های ائتلاف سعودی-آمریکایی تنش را به شیوه‌های متعدد تمدید می‌کنند که از جمله آنها هدف گرفتن مرکز گمرک عفار در استان بیضاء و انجام چندین حمله به آن است  و این حملات منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی و نیز سوختن کامیون‌های حامل کالا بوده است. اقدامات هجومی و انجام کشتار، برجسته‌ترین عنوان جنایتکارانه طی سال‌های تجاوز به یمن است.  


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


یک شنبه 14 اردیبهشت 1399 - 12:2:40