هزینه پارکینگ برای خودروی زائران اربعین چقدر است ؟

شنبه 13 مهر 1398 - 11:41:17
هزینه پارکینگ برای خودروی زائران اربعین چقدر است ؟

تهران- الکوثر: دبیر و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین بابیان اینکه تسهیل‌سازی سفر اربعین از اولویت‌های مهم این ستاد است، گفت: هزینه پارکینگ برای هر خودروی زائران اربعین روزانه ۲۵ هزار تومان است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  احمد محمدی فر ضمن بیان اینکه رسیدگی به مشکلات زائران پیش و حین سفر در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: هزینه پارکینگ برای هر خودرو روزانه ۲۵ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه مرز چذابه برای تردد و خروج اتوبوس‌ها تعیین‌شده است، افزود: نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل زائران اربعین برابر با سال گذشته است و امسال افزایش قیمت در این بخش وجود نداشته است.

دبیر و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه امکانات زیادی برای حضور افراد با خودروهای شخصی در سفر اربعین ایجادشده است، خاطرنشان کرد: زائران اربعین ارز و پول رایج دولت عراق را تهیه کنند و از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز این اقدام را انجام دهند.

محمدی با تأکید بر اینکه مشمولان خدمت سربازی با دریافت گذرنامه مشکلی برای خروج از مرز ندارند، اضافه کرد: مشمولان سربازی در سفر اربعین نیازی به ارائه برگه تعهد ندارند و به‌راحتی می‌توانند برای حضور در مراسم اربعین از مرز خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه خدمات متنوعی در حوزه راهنمایی و پاسخگویی به زائران ارائه می‌شود، اعلام کرد: مراکزی از طریق کنسولگری‌ها و پایگاه‌های هلال‌احمر ایجادشده و اپلیکیشن‌های راهنمای زائران نیز در دسترس عموم قرارگرفته است.

دبیر مرکزی ستاد اربعین بابیان اینکه استقرار موکب‌های اسکان و تغذیه از ۱۵ مهرماه فعالیت خود را آغاز می‌کنند، یادآور شد: با توجه به اشتیاق زائران برای شرکت در مراسم اربعین بخشی از خدمات موکب‌ها زودتر از موعد آغازشده است.

بیشتر بخوانید:

آنچه زائران حسینی باید بدانند

نکات ضروری برای زائران اربعین حسینی

نگاهی به بیانات رهبر انقلاب درباره پیادهروی اربعین

زیارت به نیابت ..

آموزش عبارات پرکاربرد عربی عراقی برای زائران اربعین+ دانلود

اطلاعات موکب های مسیر راهپیمایی زائرین پیاده روی اربعین

راهنمای ویژه زائران اربعین برای یافتن موکب های ایرانی

راهنمای موکب های ایرانی  

موکب های مسیر نجف به کربلا

راهنمای درمانگاه های هلال احمر ایران در عراق

فاصله مسیرهای تردد زائران عتبات عالیات در اربعین

توصیه های پلیسی به زائران اربعین حسینی

اپلیکیشن جامع و کاربردی اربعین حسینی

شماره تلفنهای ضروری در پیادهروی اربعین

دانلود نقشه شهرهای کربلا و نجف عراق

جزئیات بیمه زائران اربعین حسینی

دستورالعمل طب سنتی برای پیادهروی اربعین

احکام شرعی مسافر در پیاده روی اربعین

سایر مطالب مفید درباره اربعین

 


شنبه 13 مهر 1398 - 11:11:45