شکست آمریکا برابر حزب الله عراق

پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 9:2:56
شکست آمریکا برابر حزب الله عراق

تهران - الکوثر : سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق تاکید کرد گروه های مقاومت عراقی ، طرح آمریکایی ها را برای تسلط بر مرزهای عراق و سوریه به شکست کشاندند. 

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، جعفر الحسینی سخنگوی گردانهای حزب الله عراق گفت:« اگر اسرائیل عامل حمله هوایی اخیر به مرزهای سوریه و عراق باشد، بدون شک با آمریکایی ها در این باره هماهنگی کرده است.» 
الحسینی افزود:« گردان های حزب الله عراق در صورت درخواست دمشق، در نبرد جنوب سوریه مشارکت خواهد کرد. معتقدیم ارتش سوریه توانایی مشارکت در این نبردها را به تنهایی دارد، اما ما برای هر نوع کمک و یاری آمادگی داریم. ما با هماهنگی کامل ارتش سوریه عمل می کنیم.»  
وی اضافه کرد:« گروه های مقاومت عراق، طرح آمریکا را برای تسلط بر مسافت طولانی از مرزها با سوریه ناکام گذاشتند. حمله هوایی اخیر به هیچ نتیجه ای نرسید. حضور ما در این منطقه به اندازه گذشته است و ممکن است با توجه به چالش ها، گسترده تر هم شود. اگر آنها اصرار داشته باشند این منطقه را از گروه های مقاومت خالی کنند، ما بر باقی ماندن در این منطقه و گسترش استقرار در آن اصرار خواهیم کرد. به همین علت این حمله و دیگر حملات هم نتیجه ای نخواهد داشت. ما تسلط بر مرزها را گزینه راهبردی می دانیم که این مسئله از زمان آغاز عملیات علیه داعش وجود داشته است. از همان زمان که در نبردهای الرمادی شرکت کردیم، گفتیم که مقصد ما مرزهای عراق و سوریه است. با رسیدن ما به مرزهای عراق و سوریه، طرح آمریکا ناکام ماند.» 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید 


پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 9:3:12