اعزام نخستین کاروان عمره ایران پس از ۹ سال وقفه

دو شنبه 3 اردیبهشت 1403 - 9:32:10
اعزام نخستین کاروان عمره ایران پس از ۹ سال وقفه

نخستین کاروان عمره ایران صبح امروزدوشنبه از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم سرزمین وحی شد.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت  در مراسم بدرقه حجاج ایرانی گفت: عمره نور است، در این سفر برای خودتان و نسل تان دعا کنید. وضعیت امروز فرزندان من و شما از نسل گذشته پیچده و سخت‌تر است چرا که دین داری سخت‌تر شده است. 
وی با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و بی تفاوتی حامیان این رژیم اشغالگر نسبت به نسل کشی در غزه گفت: درکنار کعبه برای فرزندانمان دعا کنید و به یاد تمام مسلمانان بویژه مسلمانان فلسطینی باشید که هر روز بدست نظامیان دشمن اشغالگر شهید می شوند.
نماینده ولی فقیه در امور حج در پایان، حضور برادران و خواهران شیعه و اهل سنت در این آیین را نشاندهنده گوشه ای از همدلی و وحدت در میان مردم ایران دانست و زائران را به افزایش شناخت از اعمال، اسرار، معارف و مناسک حج و عمره توصیه کرد.
سید عباس حسینی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از عمره‌ گزاران ایرانی که پس از ۹ سال انتظار عازم سرزمین وحی هستند، خواست که برای رهایی مردم مظلوم غزه از شرایط سخت جنگی که این روزها هدف حملات و آتش رژیم صهیونیستی قرار دارند، دعا کنند تا رهایی پیدا کنند.
حسینی افزود: ۱۸ نهاد، دستگاه و وزارتخانه، سازمان حج و زیارت را در سازماندهی و اعزام زائران به سرزمین وحی یاری می‌دهند که باید از آن‌ها تشکر کرد.
رئیس سازمان حج زیارت همچنین از سفیر عربستان سعودی در تهران به خاطر مساعدت‌هایی که برای ازسرگیری سفر عمره داشت، تقدیر کرد.
سعید چلندری، مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نیز بر آمادگی کامل  فرودگاه امام خمینی(ره) برای ارائه خدمت به زائران تاکید کرد و گفت: ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام با 54 هزار متر مربع مساحت ویژه زائران خانه خدا و عتبات عالیات است و روزانه ۱۵ و حداکثر ۱۴۰ پرواز(در اوج ایام زیارت اربعین) از آن  پرواز می کنند.
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: درترمینال سلام برای پارک ۱۰ هزار خودرو ظرفیت لازم پیش بینی شده و ارائه خدمات در سطح استانداردهای بین المللی است.
وی افزود: در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در شبانه روز به جزپروازهای عتبات ۱۶۰ سفر انجام می شود و این فرودگاه افتخار دارد که در سال ۱۴۰۲ میزبان یک میلیون زائر عتبات عالیات و حجاج بیت الله الحرام بوده است.
شمس‌الدین فرزادی پور رئیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نیزمشارکت درعملیات اعزام زائران عمره به سرزمین وحی را توفیق الهی دانست و افزود: خدا را شاکریم که توفیق خدمتگزاری به زائران خانه خدا را داریم و نخستین کاروان‌ها از زائران دو استان کرمانشاه و کردستان هستند.
وی اضافه کرد: عملیات عمره در ماه شوال با انجام ۴۴ پرواز رفت‌وبرگشت از ۱۱ فرودگاه کشور انجام خواهد شد و بیش از پنج‌هزار زائر به سرزمین وحی اعزام خواهند شد و این عملیات در ۲۳ اردیبهشت ماه پایان خواهد یافت.
فرزادی پوریادآور شد: عملیات انتقال زائران حج تمتع  ۱۴۰۳ هم  از ۲۴ اردیبهشت‌ ماه آغاز خواهد شد و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچون سال‌های گذشته با همه توان در خدمت زائران سرزمین وحی خواهد بود.
در مراسم اعزام اولین گروه زائران ایرانی به عمره مفرده عربستان هم حضور داشت .


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید


دو شنبه 3 اردیبهشت 1403 - 9:32:3