خبر خوب برای ثبت نام کنندگان حج عمره

سه شنبه 23 آبان 1402 - 20:48:31
خبر خوب برای ثبت نام کنندگان حج عمره

رئیس سازمان حج و زیارت از حضور نمایندگان این سازمان و بانک مرکزی در عربستان برای تسهیل امور بانکی و ارزی به منظور تشرف زائران عمره خبر داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، سیدعباس حسینی در شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت گفت: این مذاکرات با نمایندگان وزارت حج و عمره، بانک مرکزی و بانک عامل طرف حساب سازمان حج در عربستان انجام می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌تر احتمال از سرگیری عمره تا پایان سال را مطرح کرده بود. با این حال سازمان حج و زیارت هنوز ثبت‌نام در کاروان‌های عمره را آغاز نکرده است. بنابر اطلاعات به‌دست آمده از این سازمان هنوز هزینه‌ها و برنامه پروازی عمره مشخص نشده است و نمایندگان سازمان حج و زیارت به همین منظور به عربستان سفر کرده‌اند.

محمدی‌بخش ـ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ـ در شورای برنامه‌ریزی بعثه و حج نیز گفت: نماینده شرکت هواپیمایی قرار است درباره وضعیت پروازها در عمره به عربستان سفر کند.

طبق آخرین آمار سازمان حج و زیارت، در حال حاضر حدود پنج میلیون و 800 هزار نفر از سال 1395 در نوبت عمره هستند. سازمان حج و زیارت هنوز تعداد زائرانی را که با برقراری عمره می‌توانند به این سفر بروند، مشخص نکرده است.

تا پیش از وقفه هشت‌ساله عمره، ایران سالانه کمتر از یک میلیون زائر به عمره اعزام می‌کرد. آخرین پیش‌بینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این بوده که با برقراری دوباره عمره، امکان اعزام 350 تا 400 هزار نفر از میان افرادی که در نوبت مانده‌اند، وجود دارد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


سه شنبه 23 آبان 1402 - 20:48:24