واهمه صهیونیست ها از مقاومت در مرزهای شمالی

شنبه 5 شهریور 1401 - 16:31:42
 واهمه صهیونیست ها از مقاومت در مرزهای شمالی

تهران- الکوثر: ارتش رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از حمله احتمالی حزب‌الله به دیوارکشی در اطراف‌ شهرک‌های شمالی روی آورده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، رسانه‌های لبنانی خبر دادند که ارتش رژیم صهیونیستی به‌تازگی در شهرک‌های نزدیک به خط مرزی با لبنان اتاقک‌های بتنی مستقر کرده است.

«علی شعیب» خبرنگار شبکه «المنار» در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر با انتشار چند تصویر نوشت: «ارتش دشمن سعی دارد در سایه وحشتی که بر شهرک‌نشینان چیره شده با مستقر کردن اتاقک‌های بتنی مستحکم در نزدیکی خانه‌هایشان در مجاورت مرز لبنان به آن‌ها  بعد از پافشاری مقاومت بر گرفتن حق نفتی لبنان اطمینان خاطر دهد.»

این اقدام پس از هشدار سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان صورت گرفته است که در سخنرانی‌های اخیر خود تأکید کرد اگر لبنان نتواند از منابع نفتی خود در دریا بهره ببرد، هیچ کس اجازه استفاده از منابع را نخواهد داشت.

میدان گازی «کاریش» در جنوب لبنان مورد مناقشه بیروت و رژیم صهیونیستی است. از اکتبر سال ۲۰۲۰ مذاکرات غیرمستقیم فنی میان رژیم صهیونیستی و لبنان برای حل اختلافات مرزی با میانجیگری آمریکا آغاز شده؛ اما تا کنون به نتیجه مشخصی نرسیده است.

در همین ارتباط، پیشتر وبگاه صهیونیستی «والا» گزارش داده بود که ارتش رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از حمله احتمالی حزب‌الله به دیوارکشی در اطراف‌ شهرک‌های شمالی روی آورده است.

 یکی از اعضای شورای شهر «متولا» به این وبگاه عبری گفته بود: «دیوار، از جنگ، شلیک موشک و پرواز پهپاد جلوگیری نخواهد کرد. نهایتا، دیوار مانع از آن خواهد شد که افراد نتوانند نفوذ کنند و با ساکنان لبنانی، تماس داشته باشند.»


شنبه 5 شهریور 1401 - 12:0:8