ادامه پیش ثبت نام زائران اربعین تا پایان روز عاشورا

دو شنبه 10 مرداد 1401 - 19:10:0
ادامه پیش ثبت نام زائران اربعین تا پایان روز عاشورا

تهران- الکوثر:  رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به مدت ۴۰ روزه پیش ثبت نام از زائران اربعین گفت: پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین تا پایان روز عاشورا (۱۷ مرداد) ادامه دارد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه جلسه ستاد اربعین که ظهر امروز (دوشنبه) با حضور رئیس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: ثبت نام قطعی زائران اربعین بعد از عاشورا آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه هدف اصلی در مرحله پیش ثبت نام، ارزیابی و تحلیل درباره میزان متقاضیان و درصد مطالبات آن‌ها است، افزود: مجموع ثبت نام‌هایی که تا امروز انجام شده ۸۹۰ هزار نفر است که ۶۰ درصد آن را آقایان و ۴۰ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۶۲ درصد از متقاضیانی که پیش ثبت نام کرده اند متقاضی سفر از مرز مهران، ۲۳ درصد از مرز شلمچه، ۸ درصد از مرز چزابه و یک درصد از سایر مرز‌ها هستند، افزود: بنابراین توجه به مرز مهران باید به‌طور ویژه باشد و با تاکید رئیس جمهور امکانات مرز‌ها متناسب با مطالبات مردم افزایش می‌یابد.
وی همچنین افزود: ۶ درصد از کسانی که ثبت نام کرده اند متقاضی سفر هوایی هستند.
حسینی با بیان اینکه؛ پیش بینی می‌شود حدود ۴ میلیون زائر داشته باشیم گفت: زائرین عزیز هنگام ثبت نام می‌توانند خودرو و مرز مورد نظر برای سفر خود را در سامانه مشخص کنند و ما هم با دسترسی به این اطلاعات می‌توانیم وضعیت و امکانات خود را تنظیم کنیم.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه برای سفر اربعین نیازی به ویزا نیست، گفت: زائران حتما باید گذرنامه با اعتبار بیش از ۶ ماه و کارت تزریق ۲ دُز واکسن کرونا را همراه داشته باشند.
وی درخصوص صدور برگ تردد بجای گذرنامه گفت: مکاتباتی با طرف عراقی شده، ولی تا این لحظه هنوز پاسخ نداده اند، بنابراین هر کسی ثبت نام می کند، حتماً به فکر تمدید گذرنامه شخصی خود باشد.
حسینی، تصریح کرد: برای این سفر، فقط ۳۰ هزار تومان به عنوان بیمه از مسافر اخذ می‌شود و رفت و برگشت مسیر این سفر زیارتی به‌طور رایگان است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
صفحه ویژه محرم؛ نهضت حسینی
از صفحات
دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید
آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی 


دو شنبه 10 مرداد 1401 - 17:12:2