سرلشکر سلامی: در نبرد فناوری بر دشمنان پیروزیم

سه شنبه 17 اسفند 1400 - 17:50:54
 سرلشکر سلامی:  در نبرد فناوری بر دشمنان پیروزیم

تهران- الکوثر: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره «نور 2» گفت: پرتاب موفق «ماهواره نور 2» نشانه پیروزی ما در نبرد فناوری بر دشمنان است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم پرتاب ماهواره «نور 2» که همزمان با اعیاد شعبانیه با موفقیت به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت، در جمع فرماندهان، مسئولین  و دانشمندان و تلاشگران عرصه جهاد علم و فناوری با تبریک اعیاد و ایام فرخنده ماه شعبان اظهار کرد: خداوند متعال را شاکریم که یک هدیه عظیم و دستاورد بزرگ را به ملت ایران ارزانی کرد و صمیمانه اعلام می کنم این چیزی جز امداد و نصرت الهی نیست که در چنین موقعیتی شما یک هدیه بزرگ، یک خبر بسیار دل انگیز و یک افتخار بزرگ را به  ملت هدیه می‌کنید.

همچنین بخوانید: ماهواره « نور-۲ » سپاه به فضا پرتاب شد

وی با تاکید بر اینکه قرار گرفتن در فضا یکی از معیارها و شاخص های کشورهای پیشرفته جهان است، گفت:  اینکه ما می‌توانیم مجدداً چشمانمان را در آسمان قرار بدهیم و از فضا به زمین نگاه کنیم، یک پیشرفت بزرگ است.

فرمانده کل سپاه افزود: اینکه به نام یک ملت مسلمان و یک نظام اسلامی، در فضای تحریم گسترده بین‌المللی، فرزندان ملت ایران در سپاه با ایمان و اراده و تکیه به ذهن های پویا و خلاق، سینه آسمان را شکافته و توانستند ماهواره در مدار قرار دهند، افتخار و جهادی بزرگ است.

سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می دهد، گفت: به برادر عزیزم سردار حاجی زاده فرمانده محترم نیروی هوافضای سپاه، عزیزانمان در سازمان جهاد و تحقیقات خودکفایی سپاه که  شاهد تلاش های شبانه‌روزی آنان بوده‌ایم و طی سال های گذشته توانستند در این فضای تحریم این قدم را بردارند، تبریک عرض می‌کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه این اتفاق و دستاورد مهم تنها یک عمل فنی نیست، بلکه غلبه بر اراده هایی است که می خواستند ما را  در زمین قفل کنند، عنوان کرد: امروز توانستیم بر دشمن غلبه کنیم و این فناوری های پیچیده و دانش های نوین را به دست آوریم و آن را به یک محصول موفق تبدیل کنیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این دستاورد به معنای پیروزی ما در نبرد فناوری بر دشمنانی است که اراده کرده بودند تا ما را عقب مانده نگه دارند و این یعنی پیروزی آشکار و فتح مبین که آن را به رهبر عزیز و عظیم‌الشان انقلاب اسلامی، ملت عزیز و شریف ایران و همه مسلمانان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

سردار سلامی در پایان تاکید کرد: امیدوارم سلسله پرتاب هایی که ما در راهبرد قرار گرفتن در فضا طراحی کرده‌ایم، همه با موفقیت در زمان خود مانند این موفقیت اجرا شوند.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید
آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی 

 


سه شنبه 17 اسفند 1400 - 17:6:37

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید