وزارت امورخارجه حملات هوایی به مناطق مسکونی یمن را محکوم کرد

شنبه 2 بهمن 1400 - 15:2:17
وزارت امورخارجه حملات هوایی به مناطق مسکونی یمن را محکوم کرد

تهران - الکوثر : سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، حملات هوایی ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن که به ویرانی و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از افراد بی‌گناه انجامید را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  حملات هوایی چند روز اخیر ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن که به ویرانی و کشته و زخمی شدن ده ها تن از افراد بی‌گناه انجامید، را محکوم کرد و به بازماندگان قربانیان این حملات   تسلیت گفت. 

"خطیب زاده " گفت : استمرار حملات نظامی ائتلاف به یمن با سکوت و بی تفاوتی جامعه بین الملل، فروش بدون کنترل سلاح به متجاوزان، اتخاذ رویکرد جانبدارنه و استانداردهای دوگانه در مجامع بین المللی در مواجهه با تجاوز ظالمانه هفت ساله علیه مردم یمن، مسیر دستیابی به صلح عادلانه در این کشور را بیش از پیش دشوار ساخته است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای متجاوز به یمن که با در اختیار قراردادن بمب ها و سلاح های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده اند، در این جنایات شریک بوده و باید در قبال حمایت هایی از این دست نسبت به افکار عمومی مردم دنیا و مردم یمن پاسخگو باشند.  

خطیب زاده  تداوم محاصره و بمباران مردم یمن را نشان دهنده نبود عزم جدی در جهت پیشبرد حل و فصل سیاسی بحران یمن،  و اصرار بر رویکرد مخرب نظامی دانست که نتیجه ای جز ویرانی و نابودی این  کشور  و بی ثباتی در منطقه به همراه نخواهد داشت.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


شنبه 2 بهمن 1400 - 14:58:23

پربازدیدها