شکل‌های فضایی که شن‌های یخ زده در ساحل ایجاد کردند+ عکس

سه شنبه 28 دی 1400 - 14:15:16
شکل‌های فضایی که شن‌های یخ زده در ساحل ایجاد کردند+ عکس

تهران- الکوثر: وزش باد به همراه سرمای شدید، موجب پدید آمدن شکل های عجیب از شن های یخ زده در سواحل آمریکا شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، تصاویری که از شن‌های یخ زده سواحلی در ایالت میشیگان آمریکا در شبکه‌های مجازی منتشر شده آنقدر عجیب به نظر می‌رسند که حتی برخی کاربران به شوخی آن را به فرازمینی‌ها نسبت داده اند.

شاید این تصاویر عجیب برای برخی افراد شبیه به صحنه‌ای از یک فیلم تخیلی و برای یک علاقه مند به فضا و داستان‌های مهیج شبیه‌ای به منطقه‌ای از یک سیاره بیگانه یا اثر موجودات بیگانه باشد، اما به گفته «آربوگاست»، رئیس گروه جغرافیا در دانشگاه ایالتی میشیگان، این سازه‌های شنی بر اثر وزش باد‌های شدید در ساحل و سپس یخ زدگی شن‌ها ایجاد شده است.

این اَشکال و سازه‌های مرموز به تازگی در سواحل ایالت میشیگان آمریکا دیده شده اند. بر اساس گزارش ها، این تصاویر توسط «جاشوا نوویچی»، یک عکاس طبیعت تهیه و در اینستااگرام به اشتراک گذاشته شده است. بنا به گفته جاشوا مجسمه‌هایی که امسال ایجاد شدند بزرگترین مجسمه‌هایی بود که او تا به حال دیده بود.

جاشوا در این باره گفت: «برخی از آن‌ها بلندترین مجسمه‌هایی هستند که من تابحال از آن‌ها عکس تهیه کرده ام، ارتفاع آن‌ها حدود 15 اینچ است.»

گفتنی است؛ با توجه به اینکه ایالات متحد آمریکا زمستان سختی را پشت سر می‌گذارد، وزش باد‌های شدید اوائل ژانویه معمولا چنین اشکالی را در سواحل میشیگان ایجاد می‌کند. در حالی که برودت هوا برای شهروندان محلی خوشایند نیست، اما این شرایط آب و هوایی برای شکل گیری چنین آثار شنی‌ای کاملا مناسب است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 28 دی 1400 - 12:58:43

دسته بندی :