سازمان ملل تلاش بیشتر برای احیای برجام را خواستار شد

شنبه 13 آذر 1400 - 9:41:23
سازمان ملل تلاش بیشتر برای احیای برجام را خواستار شد

تهران- الکوثر: سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد همزمان با پایان یافتن مذاکرات ایران و ۱+۴ برای لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران و بازگشت آمریکا به برجام، از همه طرف ها خواست تلاش های خود را برای اجرای دوباره این توافق دو برابر کنند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، استفان دوجاریک در نشستی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی مذاکرات وین گفت که نمی خواهد درباره آنچه که به آن به صورت دیپلماتیک رسیدگی نشده، اظهار نظر کند.
وی درعین حال اظهار داشت: موضع ما در خصوص برجام تغییر نکرده است و از همه طرف ها می خواهیم تلاش های خود را دو برابر کنند تا با هم به سوی اجرای دوباره این توافق حرکت کنند.
دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۴ که از روز دوشنبه هشتم آذرماه (۲۹ نوامبر) در وین اتریش برگزار شد، روز جمعه سوم دسامبر (۱۲ آذرماه ) به پایان رسید.
در نشست روز جمعه کمیسیون مشترک برجام که با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، شرکت‌کنندگان به بررسی نتایج به دست‌آمده و پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این دور از گفت‌وگوها با توجه به متون ارائه‌شده از سوی جمهوری اسلامی ایران پرداختند.
با توجه به درخواست برخی از هیأت‌ها جهت بازگشت به پایتخت‌هایشان جهت مشورت و دریافت دستورالعمل‌های تازه، در این نشست مقرر شد تا در گفت‌وگوها وقفه‌ای ایجاد شده و گفت‌وگوها هفته آینده بعد از بازگشت هیأت‌ها از پایتخت‌هایشان، از سر گرفته شود. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 13 آذر 1400 - 9:41:44