نشست مهم رهبران احزاب شیعه عراقی در خانه العامری +ویدیو

پنج شنبه 11 آذر 1400 - 16:53:24

تهران- الکوثر: هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح عراق امروز پنجشنبه در خانه اش میزبان رهبران شیعه این کشور به ویژه مقتدا صدر رهبر جریان صدر بود و گفته می شود در این نشست درباره کنار گذاشتن نخست وزیر، رئیس جمهور و رئیس مجلس کنونی عراق توافق شده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، در این دیدار علاوه بر صدر، شیخ قیس الخزعلی رهبر عصائب اهل الحق، همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی، احمد الاسدی رئیس فراکسیون النهج الوطنی، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون، فالح الفیاض رئیس ائتلاف العقد الوطنی، حیدر العبادی رئیس ائتلاف النصر و سید عمار حکیم رئیس ائتلاف نیروهی کشور شرکت داشتند.

حامد الموسوی از رهبران ائتلاف نیروهای کشور گفت در این نشست ساختار کابینه جدید مشخص خواهد شد و این دیدار به توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف میان شیعیان عراق پایان خواهد داد.

حمودی نیز با اشاره به اهمیت دیدار میان شیعیان عراق گفت وحدت و ثبات کشور از اتحاد شیعیان و قدرتشان برای مقابله با چالشها و تصحیح مسیر نشات خواهد پذیرفت.

وی افزود هدف از این دیدار ترسیم دیدگاهی واحد برای رفع ظلم، حل اختلافات سیاسی، مقابله با انواع سوء استفاده های حزبی و تصحیح مسیر کشور برای تحقق شکوفایی، رفاه، وحدت و ثبات است. 

در همین حال یک منبع آگاه به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت در جریان دیدار اعضای کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» با رهبر جریان صدر در منزل العامری، توافق شده است که نخست وزیر، رئیس جمهور و رئیس پارلمان این کشور از منصب خود کنار بروند.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


پنج شنبه 11 آذر 1400 - 16:53:36