هادی العامری: آرای 18 درصد حوزه‌های رأی‌گیری باطل شده است

دو شنبه 1 آذر 1400 - 15:26:21
هادی العامری: آرای 18 درصد حوزه‌های رأی‌گیری باطل شده است

تهران- الکوثر: رئیس ائتلاف الفتح عراق از ابطال 18 درصد آرای حوزه‌های رأی‌گیری به دستور کمیساریای عالی انتخابات عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق امروز دوشنبه در دیدار با یک هیأت سیاسی ترکمن به سرپرستی «حسن توران» در بغداد از ابطال آرای 18 درصد حوزه‌‌های رأی‌گیری به دستور کمیساریای عالی انتخابات عراق خبر داد.

به نوشته وبگاه المعلومه، در بیانیه دفتر هادی العامری آمده است که دو طرف در این دیدار با متهم‌ کردن کمیساریای عالی انتخابات به سوءمدیریت و اقدامات غیر قانونی در روند انتخابات، این عالی‌ترین نهاد انتخاباتی عراق را در ایجاد شرایط کنونی سهیم دانستند.

هادی العامری در این دیدار گفت طبق تصمیم هیأت قضایی (زیر مجموعه کمیساریای عالی انتخابات) آرای 6000 حوزه رأی‌گیری که رأس ساعت شش درب‌های خود را نبسته بودند، باطل اعلام شده است. همچنین آرای 4000 حوزه نیز به دلیل تکراری بودن اثر انگشت‌ها ابطال شده و در مجموع 10000 حوزه رأی‌گیری یعنی 18 درصد مجموع حوزه‌ها (تعداد کل 55 هزار حوزه) فاقد اعتبار است.

به گفته رئیس ائتلاف الفتح این اعداد و ارقام بسیار قابل توجه و تأثیرگذار است و به نوبه خود می‌تواند اثر بالایی بر نتیجه انتخابات داشته باشد.

العامری دیروز یکشنبه نیز در دیدار با حیدر العبادی و ایاد علاوی با اشاره ضمنی به احتمال ابطال انتخابات گفته بود  شکایت ارائه شده از سوی ائتلاف الفتح به دادگاه فدرال در روز پنجشنبه پیش، دارای ادله کافی برای ابطال و لغو نتایج انتخابات است.

«عماد جمیل محسن» عضو کمیسیون انتخابات عراق نیز به خبرگزاری رسمی این کشور گفته که شکایت‌های دریافت شده، تاثیر زیادی بر نتایج انتخابات پارلمانی این کشور گذاشته است. او گفته است که نتایج نهایی دو روز پس از تصمیم دستگاه قضایی عراق درباره آخرین شکایت دریافت شده، اعلام خواهد شد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


دو شنبه 1 آذر 1400 - 15:27:31

دسته بندی :