الحدیده یمن زیر آتش حملات راکتی و توپخانه ائتلاف سعودی

سه شنبه 24 دی 1398 - 8:11:56
الحدیده یمن زیر آتش حملات راکتی و توپخانه ائتلاف سعودی

تهران- الکوثر: منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند که ائتلاف سعودی در تداوم نقض آتش‌بس الحدیده، مناطق مختلفی از این استان را هدف حملات توپخانه و موشکی قرار داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از  پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای ائتلاف سعودی با حملات راکتی و توپخانه، روستای «الشجن» در حومه شهر الدریهمی در استان الحدیده را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش،  مناطق مختلف شهرستان التحیتا استان الحدیده نیز زیر آتش توپخانه ائتلاف سعودی قرار دارد.

شهرستان حیس استان الحدیده نیز در چند نوبت هدف حملات خمپاره و توپخانه ائتلاف سعودی قرار گرفت.

در همین حال، شرکت ملی نفت یمن نیز اعلام کرد که کشتی‌های حامل سوخت در اطراف بندر الحدیده، همچنان در توقیف ائتلاف سعودی قرار دارند و این مهم موجب کمبود سوخت در بخش‌های مختلف یمن شده و مردم  را با مشکلات فراوانی رو به رو ساخته است.

در بیانیه شرکت ملی نفت یمن همچنین از سازمان ملل متحد خواسته شده تا فورا با تحت فشار قرار دادن ائتلاف سعودی، نفتکش‌های توقیف شده را آزاد کند.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۲۲ آذر ۹۷ در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد به توافق‌هایی از جمله موضوع آتش بس در الحدیده و مبادله اسرای دو طرف دست یافتند؛ اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌ها اجرا نشد.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.


سه شنبه 24 دی 1398 - 11:53:26