ذوق زدگی رژیم صهیونیستی از اقدام آرژانتین علیه حزب الله

جمعه 28 تیر 1398 - 8:25:12
ذوق زدگی رژیم صهیونیستی از اقدام آرژانتین علیه حزب الله

تهران - الکوثر : پس از اقدام خصمانه آرژانتین علیه جنبش مقاومت حزب الله لبنان، رژیم صهیونیستی از این اقدام استقبال کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، یسرائیل کاتس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در توئیتر، به اقدام خصمانه آرژانتین علیه گروه مقاومت حزب الله لبنان واکنش نشان داد. وزیرخارجه رژیم صهیونیستی تنها ساعتی پس از تروریستی اعلام شدن حزب‌الله در آرژانتین، این اقدام را «تصمیمی مهم» توصیف کرد. 

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این ارتباط با استقبال از اقدام اخیر آرژانتین نوشته است : اسرائیل تصمیم مهم مائوریسیو ماکری رئیس‌جمهور آرژانتین برای تروریستی شناخته شدن حزب‌الله را تبریک می‌گوید.

دولت کنونی آرژانتین به ریاست ماکری روابط بسیار نزدیکی با رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی از شیخ‌نشین‌های عربی حاشیه خلیج فارس دارد و پیش از این هم وعده تروریستی اعلام کردن حزب‌الله را داده بود. 

دولت آرژانتین روز پنج شنبه حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام و دارایی‌های احتمالی این گروه را مسدود کرد.

این اقدام آرژانتین همزمان با سفر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا به بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین صورت گرفته است.

در همین ارتباط نیز مائوریسیو ماکری، رئیس جمهور آرژانتین در چارچوب بازدید مایک پومپئو، رئیس جمهور آمریکا از این کشور و به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد انفجار سال ۱۹۹۴ در بوینس آیرس ؛ فهرست سازمان های تروریستی این کشور را اعلام کرد و نام حزب الله لبنان را در آن قرار داده است. 

طی ماه‌های گذشته آمریکا فشار شدیدی را بر آرژانتین وارد کرد تا مقامات این کشور نام حزب الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


جمعه 28 تیر 1398 - 8:23:4