دیدار گریفیتس با رهبر جنبش انصارالله یمن در صنعاء

چهار شنبه 26 تیر 1398 - 8:3:40
دیدار گریفیتس با رهبر جنبش انصارالله یمن در صنعاء

تهران- الکوثر: نماینده سازمان ملل در امور یمن با سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «مارتین گریفیتس» که بعد از ظهر سه‌شنبه یک روز پس از اعلام حصول توافقاتی جدید درباره الحدیده وارد صنعاء شد، با رهبر جنبش انصارالله دیدار و گفت‌وگو کرد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن انجام شدن این دیدار را تأیید و بر ضرورت «توقف حملات متجاوزان و رفع ظالمانه محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعاء» تاکید کرد.

وی گفت «عبدالملک الحوثی و مارتین گریفیتس در این دیدار بر ضرورت تسریع حل پرونده اسرا و دیگر توافقات حاصله در مذاکرات قبلی تاکید کردند».

عبدالسلام افزود: «رهبر انصارالله در دیدار با گریفیتس، مانع تراشی طرف مقابل در پیشرفت توافق الحدیده را با وجود یک‌جانبه عمل کردن صنعاء به طرح بازاستقرار در بنادر الحدیده محکوم کرد».

به گفته سخنگوی انصارالله، الحوثی به نماینده سازمان ملل گفت که طرف مقابل (دولت مستعفی یمن) مسئول نقض آتش‌بس در الحدیده و تعلل در اجرای توافق و همچنین مسئول ادامه محاصره اهالی منطقه الدریهمی در الحدیده است.

اخیرا نمایندگان طرف‌های درگیری در یمن تحت نظارت سازمان ملل درباره الحدیده گفت‌وگو کرده و درباره آتش‌بس فوری در این شهر به توافقات جدیدی رسیدند.

این گفت‌وگو که روی عرشه کشتی متعلق به سازمان ملل صورت گرفت، در حقیقت تتمه گفت‌وگویی بود که در دسامبر سال 2018 در قالب توافق سوئد انجام گرفته است.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


چهار شنبه 26 تیر 1398 - 7:57:36