ضیف الله الشامی : گریفیتس برای سرپوش گذاشتن بر جنایت های سعودی تلاش می کند

پنج شنبه 8 آذر 1397 - 17:52:3
ضیف الله الشامی : گریفیتس برای سرپوش گذاشتن بر جنایت های سعودی تلاش می کند

تهران - الکوثر : وزیر اطلاع رسانی دولت یمن گفت فرستاده سازمان ملل به یمن برای سرپوش گذاشتن بر جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی تلاش می کند. 

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی دولت یمن در گفتگو با شبکه تلویزیونی المنار لبنان  در خصوص اظهارات محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده یمن مبنی بر اینکه مارتین گریفیتس طرح عملی برای یمن نداشت، گفت: فرستاده سازمان ملل رویکرد واضح و برنامه های واقعی ندارد. 
الشامی افزود : وی حتی طرحی برای برگزاری دور جدید مذاکرات در دست ندارد. تنها کاری که وی انجام می دهد، تلاش برای مطرح کردن اظهارات رسانه ای، به منظور سرپوش گذاشتن بر ادامه جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی است.  
وی افزود: ما خواستار انجام اقداماتی برای اعتمادسازی بین طرف های یمنی و همچنین کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی هستیم؛ اقداماتی مانند آزاد کردن اسرا، لغو محاصره، حذف حمایت های سیاسی آمریکا از این اقدامات جنایتکارانه و حتی شورای امنیت و قطعنامه های آن در حمایت از ائتلاف متجاوز سعودی.  
ضیف الله الشامی گفت: باید اقدامات عملی و سازنده برای اعتمادسازی بین طرف ها انجام شود تا به توقف تجاوز بینجامد. اقدامات مثبتی که در خصوص آنها با فرستاده سازمان ملل توافق صورت گرفت، باید اجرایی شود. 
وی افزود : اگر این گونه اقدامات انجام نشود، این بدان معناست که اوضاع منفی خواهد بود و رایزنی ها و مذاکرات هیچ ارزشی ندارد و مانند گذشته، نتیجه آنها شکست خواهد بود. 
ضیف الله الشامی گفت ما همواره خواستار گفتگو و صلح هستیم؛ اما این رایزنی ها باید نتیجه بخش و عملی باشد. اما تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی چیزی جز پایداری، قدرت و استواری یمنی ها در مقابله با این ائتلاف به دنبال نخواهد داشت. 
وی افزود: کسانی که حوادث و اظهارات رسانه ای برخی مسئولان آمریکایی، انگلیسی، اروپایی و حتی برخی کشورهای خلیج فارس را پیگیری می کنند، می دانند این گونه اظهارات فقط برای گمراه کردن افکار عمومی جهانی است تا این گونه نشان دهند که گویی خواهان صلح هستند و برای لغو محاصره و متوقف کردن حملات اقدام می کنند. این در حالی است که توقف پخش شبکه المسیره از ماهواره نایل ست در نتیجه اعمال فشارهای بین المللی صورت گرفت، زیرا این کار در چارچوب طرحی جدید است که می خواهند از طریق آن، مرتکب کشتار مردم یمن شوند و چه بسا، برای جنایت های بزرگی برنامه ریزی می کنند؛ اما از این قضیه می هراسند که این جنایت ها هم مانند جنایت های گذشته آنها فاش شود. از این رو، برای خاموش کردن صدای شبکه المسیره تلاش کردند؛ غافل از این که هدف آنها محقق نمی شود و این گونه برنامه ها ناکام و رسوا خواهد شد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید 


پنج شنبه 8 آذر 1397 - 15:56:34