برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۴۵ کشور

چهار شنبه 20 تیر 1403 - 14:46:35

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با اشاره به برگزاری هشت هزار همایش شیرخوارگان حسینی در کشور و ۴۵ برنامه در دیگر کشورها گفت: مادران می‌توانند با کودکان شیرخوار خود، امام حسین(ع) را به جهانیان معرفی کنند. 

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  داود منافی‌پور امروز چهارشنبه در نشست خبری اعلام برنامه های همایش شیرخوارگان حسینی در آستان امامزاده صالح گفت: بیست و دومین سال برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی را در حالی آغاز می‌کنیم که شاید کسی فکر نمی کرد این مراسم امسال در ۴۵ کشور و بیش از هشت هزار نقطه از ایران برگزار شود.
وی ادامه داد: یکی از دلایل برگزاری این مراسم در کشورهای جهان این بود که مادران برای نخستین بار با فرزندان خود به سوگ حضرت علی اصغر (ع) نشستند و پیام این مراسم اعلام آمادگی برای تعظیم شعائر حسینی است و مادران فرزندان خود را نذر سیدالشهدا و امام زمان (عج) می‌کنند.
منافی‌پور اضافه کرد: اگر چه درحدود ۸ هزار برنامه شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود ولی باید به جایی برسد که هر مادر و هر زائر فرزند خود را نذر امام زمان کند و منجی فقط برای شیعیان نیست که متعلق به همه مردم جهان است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۸۲ که این مراسم آغاز شد، پیاده روی اربعین نیز در سطح کشورهای دیگر شکل گرفت؛ امام حسین را نه فقط برای شیعیان که برای نجات همه مردم جهان است، سیدالشهدا(ع) دنیای همه را آباد می کند.
منافی پور همچنین از برگزاری شش هزار و ۸۰ همایش شیرخوارگان با هماهنگی مجمع جهانی حضرت علی اصغر خبر داد و گفت: این برنامه در ۱۱ هزار امامزاده نیز برگزار می شود و سال های قبل در پاکستان ۴۰۰ جلسه داشتیم که اکنون تعداد این برنامه ها کمتر شده است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 20 تیر 1403 - 14:46:19