گزارش برنامه عراق الغد؛

عراق عزادار رئیس جمهور شهید ایران است

دو شنبه 7 خرداد 1403 - 10:25:11

مقامات و شخصیت های سیاسی عراق درچند روز گذشته شهادت آیت الله رئیسی و هیات همراهش را در سانحه سقوط بالگرد به دولت و ملت ایران تسلیت گفتند و ابزار همدردی کردند.

ویژه ‌- الکوثر: گزارش برنامه «عراق الغد» شبکه الکوثر حاکیست، «محمدشیاع السودانی» ، نخست‌وزیر عراق درصدر هیاتی برای شرکت در مراسم تشییع و بزرگداشت شهیدان سید ابراهیم رئیسی و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و همراهانشان در تهران حضور یافت.
نخست وزیرعراق همچنین در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از طرف دولت و ملت عراق به رهبر انقلاب و ملت ایران تسلیت گفت.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار تاکید کردند: ما شخصیت برجسته‌ای را از دست دادیم. آقای رئیس جمهور برادر بسیار خوب و مسئولی کارآمد و با کفایت و صمیمی و جدی بود.
سودانی در این دیدار خطاب به رهبر انقلاب گفت: در این شرایط متاثرکننده به دیدار حضرتعالی آمدم تا مراتب حزن، اندوه و تعزیت دولت و ملت عراق را به دولت و ملت ایران اعلام کنم. آنچه ما از آقای رئیسی، رئیس جمهور شهید ایران دیدیم چیزی جز صدق، اخلاص، پاکی، کار و تلاش و خدمت به مردم نبود.
نخست وزیر عراق همچنین با اشاره به حضور میلیونها نفر در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید ایران گفت: تصاویری که من امروز از تلویزیون دیدم پیام‌های روشنی داشت که مهمترین پیام آن، عمق ارتباط مستحکم مردم با مسئولان در جمهوری اسلامی، به‌رغم همه فشارها و تحریم‌ها و این حادثه ناگوار است.
آقای سودانی تاکید کرد: پیام دیگر حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع این است که باید به مردم خدمت کرد و این تشییع باشکوه، نتیجه خدمت به مردم است و این درس باید سرلوحه ما در عراق نیز باشد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 7 خرداد 1403 - 10:25:6