سید شهید خطاب به سران عرب : کودکان غزه به چه گناهی کشته‌ می شوند؟

دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 15:0:0

خادم الرضا رئیس جمهور شهید ایران در نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در ریاض ۱۰ راهکار فوری برای پایان جنایات اسرائیل در غزه ارائه کردند.

تهران- الکوثرشهید سید ابراهیم رئیسی بیستم آبان ماه1402 در اجلاس اضطراری سازمان همکاری اسلامی در سخنرانی خود تاکید کرد همه مشکلات جهان اسلام در پرتو وحدت کلمه و انسجام قابل حل است. اتکال به خداوند و قدرت لایزال او و اعتماد به داشته‌های جهان اسلام، راه نجات امت اسلامی است؛ نه اعتماد به قدرت‌های سلطه گر.
سید شهید تصریح کرد: و إذا المَوءوده سُألت- بأیّ ذنبٍ قُتلت اینان همه فرزندان و خانواده ما هستند و باید در برابر پروردگار متعال پاسخگو باشیم. به راستی این همه کودک به چه گناهی داشته‌اند که کشته‌ شدند؟ امروز ماجرای غزه رویارویی دو محور در برابر یکدیگر است: محور شرافت در برابر محور شرارت. امروز همه باید مشخص کنند که در کدام صف قرارگرفته‌اند: در صف مجاهدانِ کأنهم بنیانٌ مرصوص یا در زمره ألدّ الخِصام و نابودکنندگان حرث و نسل بشر.
رئیس جمهور شهید ایران در ادامه سخنرانی خود گفت: بی‌تردید، دولت آمریکا، آمر و شریک اصلی این جنایت است. اسرائیل فرزند نامشروع آمریکا است. این آمریکا است که حمایت از آن را به حیات مبارک هزاران کودک مظلوم فلسطینی ترجیح داده است. آمریکا با تشکیل فوری کابینه امنیتی خود در سرزمین‌های اشغالی، رژیم صهیونیستی را به عملیات جنایتکارانه علیه مردم بی‌پناه غزه تشویق کرد و آن را دفاع مشروع خواند؛ ادعای دفاع مشروع از سوی نیروی اشغالگر که دائماً در حال تعدی و تجاوز به فلسطینی‌ هستند، یکی از طنزهای تلخ تاریخ است که با هیچ یک از قواعد مسلم حقوقی و موازین بین‌المللی سازگاری ندارد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 11:22:17