در دیدار مسئولان و کارگزاران حج؛

رهبر انقلاب: آنچه امروز در غزه اتفاق می‌افتد، راه را نشان خواهد داد

دو شنبه 17 اردیبهشت 1403 - 11:53:3

در آستانه برگزاری کنگره عظیم حج ابراهیمی، مسئولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله الحرام کشورمان، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه حج امسال، حج برائت است، تاکید کردند: آنچه که امروز در غزه اتفاق می‌افتد شاخص عظیمی است که در تاریخ می‌ماند و راه را نشان خواهد داد.
دیدار امروز کارگزاران حج با رهبر انقلاب با نوای زیبای لبیک حجاج  لَبَّیكَ الّلهُمَّ لَبَّیكَ، لَبَّیكَ لاشَریكَ لَكَ لَبَّیكَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَكَ وَالْمُلكَ، لاشَریكَ لَكَ لَبَّیكَ... و
تلاوت قرآن کریم توسط امیرحسین انواری قاری عازم حج تمتع آغاز شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار اظهار داشتند: حج امسال، حج برائت است. آنچه که امروز در غزه اتفاق می‌افتد شاخص عظیمی است که در تاریخ می‌ماند و راه را نشان خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: اگر کمک آمریکا نبود رژیم صهیونیستی قدرت و جرات این رفتارهای وحشیانه را داشت؟ با مباشر قتل و پشتیبان قتل نمی‌شود با روی خوش و ملایمت رفتار کرد.
ایشان در ادامه بیان داشتند: امسال حجاج باید بتوانند منطق قرآنی برائت را به همه دنیای اسلام منتقل کنند.
رهبر انقلاب ادامه دادند: امسال، حج ما حج برائت است بنابر تعالیمی که جناب ابراهیم به ما داده است. البته از اول انقلاب برائت در حج وجود داشته است، جاری شده است، باید هم بماند و باشد لکن حج امسال بالخصوص حج برائت است.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: این حوادثی که در غزه پیش می‌آید و این حادثه‌ عجیب، عظیم، این آشکار شدن چهره‌ خون‌آشام یک مجموعه‌ برخاسته‌ از تمدن غربی، اینها چیزهایی است که توجه به آن، مخصوص امروز و این‌ روزها نیست، این در تاریخ خواهد ماند.
ایشان یادآورشدند: آنچه که امروز دارد اتفاق می‌افتد در غزه و فلسطین، این حملات وحشیانه و سگ هار صهیونیست و عناصر خون‌آشام صهیونیست، از یک طرف، آن مظلومیت و در عین حال مقاومت مردم مسلمان غزه، از یک طرف، هرکدام یک نشانه‌ عظیم و شاخصی است که در تاریخ می‌ماند. اینها شاخص های مهمی است که راه را به آینده‌ بشریت نشان خواهد داد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 17 اردیبهشت 1403 - 11:52:58