صدوپنجاه‌وهفتمین روز«طوفان‌الاقصی» ؛ شهادت ۳ فلسطینی در اولین روز ماه رمضان

دو شنبه 21 اسفند 1402 - 8:30:55
 صدوپنجاه‌وهفتمین روز«طوفان‌الاقصی» ؛ شهادت ۳ فلسطینی در اولین روز ماه رمضان

هشدار جنبش جهاد اسلامی فلسطین به رژیم اسرائیل در مورد اقداماتش در مسجد الاقصی، یورش گسترده به کرانه باختری و بمباران مناطق مختلف غزه با سه شهید از جمله مهمترین تحولات غزه در 24 ساعت گذشته است .

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، رژیم صهیونیستی  بامداد امروز دوشنبه که اولین روز از ماه مبارک رمضان در سرزمین‌های اشغالی است، بی‌توجه به درخواست‌های بین المللی و منطقه‌ای، حملات هوایی خود را نه تنها متوقف نکرد، بلکه شمال، مرکز و جنوب نوار غزه و حتی جنوب لبنان را بمباران کرد که تا این لحظه سه تن شهید و بیش از ده تن دیگر مصدوم شده‌‌اند.
رژیم اسرائیل همچنین یورش‌های خود به کرانه باختری را بیشتر کرد و به چند شهر این منطقه حمله ور شد و در منطقه بیت لحم و طولکرم جوانان فلسطینی به متجاوزین درگیر شدند که در این درگیری‌ها، یک بولدوزر ارتش متجاوز با انفجار بمب منهدم شد.
نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز دوشنبه به نمازگزاران فلسطینی که قصد ورود به مسجد الاقصی برای اقامه نماز تراویح را داشتند، نیز  حمله کردند و مانع از ادای مناسک آن‌ها در اولین روز از ماه مبارک رمضان شدند.

سایر تحولات مهم غزه به شرح ذیل است:

جهاد اسلامی: دشمن صهیونیست با دم شیر بازی می‌کند

جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه ای اعلام کرد: مقاومت ما ادامه دارد و به حملات خود در همه میادین و عرصه‌ها به ویژه در غزه و کرانه باختری ادامه خواهیم داد. این جنبش در بیانیه خود افزوده است : به توده‌های ملت خود و آزادگان جهان اطمینان می‌دهیم که [جنبش] مقاومت خلق فلسطین در صحت و سلامت کامل بوده و در اوج قرار دارد. جنبش جهاد اسلامی فلسطین دراین بیانیه تاکید کرده است  تعرض به مسجد الاقصای مبارک و ممانعت از رفت‌وآمد نمازگزاران از سوی دشمن و باندهای اراذل شهرک نشینان، بازی با دُم شیر است.

وزارت بهداشت غزه: کادر درمان بدون تغذیه به استقبال از ضیافت رمضان رفتند

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که بیش از 2000 کادر طبی در شمال غزه ماه رمضان را بدون سحری و افطار شروع کردند و در نتیجه نبود غذا در این منطقه، با ضعف بدنی مواجه هستند.

ارتش صهیونیستی: در زمان مناسبت به رفح حمله خواهیم کرد

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل در گفت‌‌وگو با شبکه اماراتی اسکای‌نیوز عربی گفت که «طرح حمله زمینی به رفح را در زمان مناسب» اجرا خواهند کرد.

سفر رئیس «سیا» آمریکا به مصر و بررسی آتش‌بس کوتاه مدت

 روزنامه العربی الجدید قطر به نقل از یک منبع مصری نوشت که رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اخیرا سفر مخفیانه‌ای به مصر داشته که این سفر پیش از سفر رئیس موساد رژیم اسرائیل بوده و طی آن امکان دست یابی به آتش بس انسانی کوتاه مدت دو الی چهار روزه بررسی شده است.

تخریب زیرساخت‌های کرانه باختری در یورش بامدادی صهیونیست‌ها

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز به مناطق زیادی در کرانه باختری یورش بردند که می‌توان به نابلس، رام الله، طولکرم و مسجدالاقصی اشاره کرد. در طولکرم رژیم اسرائیل دست به تخریب املاک عمومی و شخصی و زیرساخت‌های منطقه زد.

انفجار بمب در مسیر بولدوزر ارتش اسرائیل

مبارزان فلسطینی موفق سدند بمبی را در مسیر بولدوزر ارتش اسرائیل در اردوگاه نور الشمس منطقه طولکرم منفجر کنند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 21 اسفند 1402 - 8:30:50