لزوم برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی

جمعه 27 بهمن 1402 - 9:30:0
لزوم برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با «حسین ابراهیم طه»، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، پیرامون آخرین وضعیت و تحولات مربوط به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین اشغالی و بویژه حملات اخیر علیه رفح و وضعیت وخیم بشردوستانه در غزه و همچنین تحرکات سازمان همکاری اسلامی در این زمینه گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی ضمن اظهار تاسف شدید و محکوم نمودن حملات و تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه رفح که تاکنون منجر به شهادت شمار زیادی از ساکنان این منطقه و بویژه تعداد زیادی از زنان و کودکان بیگناه فلسطینی شده است، فعالیت و تحرک بیشتر جامعه بین المللی و بویژه سازمان همکاری اسلامی برای توقف این حملات را حائز اهمیت و فوریت دانست.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به گذشت 4.5 ماه از زمان نشست قبلی شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی، خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران OIC برای بررسی وضعیت وخیم جاری و اتخاذ اقدامات قاطع در قبال تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی شد.

حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این تماس تلفنی ضمن ابراز نگرانی و محکومیت ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه عزه، گزارشی از اقدامات و فعالیت های سازمان همکاری اسلامی در این زمینه، از پیشنهاد برگزاری نشست اضطراری شورای وزیران استقبال و قول داد نسبت به پیگیری برگزاری آن در مشورت با کشورهای عضو اقدام کند.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.

 


پنج شنبه 26 بهمن 1402 - 19:48:23

دسته بندی :