دیدار امیرعبداللهیان و مسئولان گروه‌های مختلف فلسطینی

دو شنبه 23 بهمن 1402 - 10:6:14
دیدار  امیرعبداللهیان و مسئولان گروه‌های مختلف فلسطینی

وزیر امور خارجه کشورمان یکشنبه شب در دیدار جمعی از مسئولان گروه‌های مختلف فلسطینی مستقر در دمشق تاکید کرد: رژیم اسرائیل و آمریکا مجبورند با حماس مذاکره کنند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه امروز میدان فلسطین نیازمند صدای واحد و دسته جمعی فلسطینیان و همه گروه‌های فلسطینی است، گفت: برغم روزهای سختی که فلسطین پشت سر می‌گذارد، اما به چند علت به شما تبریک می‌گویم. یکی اینکه ، رژیم اسرائیل بعد از طوفان‌ الاقصی به طور کامل فرو ریخت و اگر ورود تمام عیار آمریکا به میدان در حمایت از رژیم صهیونیستی و تلاش برای احیا و نجات آن نبود، این فروپاشی به طور کامل قابل مشاهده بود. 
وی افزود: همچنین آنچه که به ملت فلسطین در شکست رژیم اسرائیل تا این لحظه کمک کرد، مجاهدت گروه‌های مقاومت و نیز ایستادگی صبورانه و فداکاری های مردم نوار غزه و کرانه غربی بود و اینکه محور مقاومت وحدت عملی خود را در حمایت از فلسطین و ایستادگی در مقابل رژیم اسرائیل و حامیان آن نشان دادند.
امیرعبداللهیان با تجلیل از حمایت مقاومت لبنان، یمن، عراق و سوریه از ملت فلسطین و نیز حمایت گسترده ملت‌های جهان و نیز برخی دولتهای مستقل و شجاع از ملت فلسطین، خاطرنشان کرد : امروز مسئله فلسطین تبدیل به مسئله اول جهان شده و ۷ اکتبر و طوفان‌ الاقصی نشان داد که فلسطین زنده است و تسلیم خواست رژیم صهیونیستی و قدرت‌های زورگو از جمله دولت آمریکا نمی‌شود. 
امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای در همان روزهای آغازین جنگ علیه غزه با قوت فرمودند که پایان این جنگ بی تردید پیروزی برای ملت فلسطین است، گفت : در  گفت‌وگوهای دیپلماتیک ما با کشورهای مختلف جهان و نیز یافته‌های ما از گفت‌وگوها با نخبگان در اقصی نقاط جهان، این دیدگاه و ارزیابی بطور واضح شنیده می‌شود که رژیم اسرائیل و دولت آمریکا به هیچ یک از اهداف اعلام شده خود از زمان آغاز جنگ علیه غزه دست نیافتند و اکنون مجبور هستند با حماس که شعار نابودی آن را می‌دادند، مذاکره سیاسی کنند و از اینکه حماس به پیشنهادات و طرح سیاسی آنها پاسخ داده است، اظهار خرسندی می‌کنند. 
وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه به فضل خدا و خون شهدا هیچ کدام از اهداف شوم آنها محقق نشده و نخواهد شد، افزود: در خلال گفت‌وگوهای ما با تعداد قابل توجهی از کشورهای غربی، همه آنها با اعتراف به پیروزی مقاومت باور دارند که جنگ راه حل نیست و باید راه‌ حل سیاسی پیدا شود و اکنون سوال اساسی آنها در دو سه ماه اخیر این است که غزه پسا جنگ را چه کسی اداره خواهد کرد.
وی تصریح کرد: اکنون آنها ایده‌های سیاسی مختلفی برای فلسطین و غزه و کرانه پساجنگ مطرح می‌کنند و نظر ما را نیز مستقیم یا غیرمستقیم می‌پرسند و پاسخ ما این بود و هست که باید رهبران فلسطینی بنشینند و براساس مصالح خود و مصالح ملت فلسطین توافق کنند و جهان باید از طرح و تصمیم فلسطینی ها حمایت کند.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به اینکه امروز نتانیاهو بیش از هر زمان دیگری بر طبل جنگ‌ می‌کوبد، گفت: رژیم اسرائیل اگر بتواند، حتما جنگ را ادامه و گسترش می‌دهد، اما هیچ گاه اسرائیل در عالم تا این حد مکروه و منفور نبوده است.
مسئولان‌ گروه‌های فلسطینی شرکت کننده در این نشست نیز ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب و روز ملی جمهوری اسلامی ایران به رهبری، دولت و ملت ایران،  نقش جمهوری اسلامی ایران را  در حمایت همه جانبه از مسئله فلسطین نقشی اساسی توصیف کردند. 
حاضران با تجلیل از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و مسئله فلسطین، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پیروزی ملت فلسطین توصیف کرده و افزودند، حمایت ایران از مسئله فلسطین همواره یک حمایت برجسته و متمایز و حمایتی عملی و حقیقی بوده است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 23 بهمن 1402 - 10:6:8

پربازدیدها