تکاپوی احزاب بزرگ برای جذب ۱۰۱ نامزد مستقل در انتخابات پاکستان

دو شنبه 23 بهمن 1402 - 10:7:10
تکاپوی احزاب بزرگ  برای جذب ۱۰۱ نامزد مستقل در انتخابات پاکستان

درحالیکه بیش از ۱۰۱ نامزد مستقل در انتخابات پاکستان پیروز شده اند، احزاب سیاسی به دنبال جذب این افراد برای افزایش تعداد کرسی‌های خود در پارلمان ملی هستند.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  پس از مشخص شدن نتایج دوازدهمین دوره انتخابات عمومی پاکستان و عدم موفقیت احزاب برای به دست آوردن اکثریت لازم جهت تشکیل دولت فدرال، تلاش‌ها برای جذب نمایندگان آزاد مستقل پیروز شده در انتخابات توسط احزاب سیاسی این کشور آغاز شده است.
شبکه خبری «جیو نیوز» اعلام کرد درحالیکه بنا بر اعلام منابع رسمی و غیر رسمی بیش از ۱۰۱ نامزد مستقل در انتخابات پاکستان پیروز شده اند، احزاب سیاسی از جمله حزب مسلم لیگ نواز و حزب مردم به دنبال جذب این افراد برای افزایش تعداد کرسی‌های خود در پارلمان ملی هستند.
رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند: حزب مسلم لیگ نواز پاکستان که توانسته در انتخابات امسال ۷۵ کرسی پارلمان ملی این کشور را به دست آورد، تا کنون موفق شده ۴ نماینده آزاد و مستقل که یکی از آنها از افراد تحت حمایت عمران خان است را جذب کرده و تعداد کرسی‌های خود در پارلمان ملی را به ۷۹ نشست افزایش دهد.
منابع خبری افزودند حزب مردم پاکستان که دارای ۵۴ کرسی در پارلمان آتی این کشور است هنوز موفق به جذب هیچ نماینده آزاد و مستقل نشده و رهبران این حزب همچنان با نامزد‌های انتخاباتی آزاد که بیشتر آنها تحت حمایت عمران خان هستند در تماس هستند.
حزب تحریک انصاف پاکستان که نامزد‌های مستقل تحت حمایت آنها بیشترین کرسی‌های پارلمان ملی را به دست آورده اند، همچنان با چالش حفظ وفاداری ۹۲ نماینده خود روبرو است، چرا که «وسیم قادر» یکی از رهبران این حزب پس از پیروزی در انتخابات در شهر لاهور شب گذشته پیوستن خود به حزب مسلم لیگ نواز را اعلام کرد.
درحالیکه تکاپوی دو حزب مسلم لیگ نواز و مردم برای جذب نامزد‌های آزاد ادامه دارد، رهبران این احزاب در دیدار‌های دوجانبه و همچنین طی دیدار با رهبران سایر احزاب از جمله حزب جنبش متحده قومی که ۱۷ کریس پارلمان ملی را تصاحب کرده در خصوص شرایط تشکیل دولت ائتلافی مذاکرات را آغاز کرده اند.
در همین حال گفته می‌شود نتایج انتخابات بیش از ۵۰ کرسی پارلمان ملی توسط افرادی که در انتخابات شکست خورده اند در مراجع قضایی از جمله کمیسیون ملی انتخابات به چالش کشیده شده و مراجع قضایی پس از اعلام نتایج رسمی طی روز‌های آینده این درخواست‌ها را مورد بررسی قرار خواهند داد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 23 بهمن 1402 - 9:52:24

دسته بندی :

پربازدیدها