تحولات غزه موضوع گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با همتای قطری

پنج شنبه 16 آذر 1402 - 11:0:0
تحولات غزه موضوع گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با همتای قطری

امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای قطری با بیان اینکه مقاومت تاکنون با قدرت به تجاوزات رژیم صهیونیستی پاسخ داده، گفت که با این روند روزهای آینده برای این رژیم بسیار وحشتناک خواهد بود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان و نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی چهارشنبه شب (۱۵ آذر ماه) درباره اوضاع غزه تلفنی گفت‌وگو کردند.

وزرای امور خارجه با محکومیت جنایات رژیم اسرائیل علیه زنان و‌ کودکان در غزه و کرانه باختری، ضرورت توقف فوری جنایات جنگی، نسل‌کشی و نقض آشکار قوانین بین‌المللی از سوی رژیم اسرائیل از طریق اقدام فوری جامعه بین‌المللی را خواستار شدند.

طرفین همچنین بر ارسال گسترده کمک‌های انسانی به مردم فلسطین تأکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در شبکه اجتماعی ایکس هم درباره وضعیت غزه نوشت: از مقامات عالی مصر قویا انتظار می‌رود که مرز رفح را بدون قید و شرط برای ارسال دارو، غذا و سوخت به سراسر غزه باز کنند.امروز نگاه زنان و کودکان بدون آب، دارو و غذای غزه به مرز رفح و تصمیم قاطع مصر دوخته شده است.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این تماس تلفنی از تلاش‌های آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل برای توقف حملات رژیم اسرائیل علیه ساکنان غزه حمایت کرده و قطعنامه پیشنهادی در شورای امنیت سازمان ملل درباره تحولات غزه و کرانه باختری را بعنوان تمرکز جامعه جهانی بر راه‌حل سیاسی مورد توجه قرار دادند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با ببان اینکه مقاومت اسلامی تاکنون با قدرت در مقابل تجاوزات رژیم اسرائیل پاسخ داده است، گفت که با این روند روزهای آینده برای رژیم اسرائیل بسیار وحشتناک خواهد بود.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


پنج شنبه 16 آذر 1402 - 7:49:54

دسته بندی :

پربازدیدها