اصابت موشک‌های حماس به چندقدمی انبار موشک‌های هسته‌ای

سه شنبه 14 آذر 1402 - 15:43:55
اصابت موشک‌های حماس به چندقدمی انبار موشک‌های هسته‌ای

هر روز ابعاد جدیدی از عملیات طوفان الاقصی برملا می‌شود و در تازه ترین مورد، یک روزنامه آمریکایی فاش کرد موشک‌های شلیک شده از غزه در این عملیات، به چند قدمی انبار موشک‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی اصابت کرده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، روزنامه نیویورک تایمز نوشت، موشکی که حماس اوایل عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر از غزه شلیک کرده به یک پایگاه نظامی اسرائیلی که گمان می رود محل انبار موشک هایی با کلاهک هسته ای بوده، اصابت کرده است.

این روزنامه در گزارش خود آورده است یچ یک از این موشک‌ها مستقیما به هدف اصابت نکرده اند با این حال اصابت یک موشک به منطقه "سدوت ميخا" – که این پایگاه در آنجا واقع شده است – باعث آتش سوزی گسترده نزدیک انبار موشک های هسته ای و دیگر سلاح های حساس شد.

با این که اسرائیل حاضر نیست به داشتن سلاح هسته ای اعتراف کند اما مدیر پروژه اطلاعات هسته ای وابسته به اتحادیه دانشمندان آمریکایی به این روزنامه گفت، به احتمال زیاد بین 25 تا 50 موشک "اریحا" با کلاهک هسته ای در این پایگاه انبار شده است.

نیویورک تایمز در تشریح این رویداد نوشته است: هدف قرار گرفتن یکی از حساس ترین مواضع نظامی اسرائیل نشان می دهد دامنه عملیات هفتم اکتبر بسیار وسیع تر از چیزی است که تا الان تصور می شد و بُرد موشک های حماس تا محل انبار سلاح های استراتژیک اسرائیل که به شدت محافظت می شوند، می رسد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


سه شنبه 14 آذر 1402 - 15:42:59

پربازدیدها